Autor Nikola Lalović

Brazil nije odbranio titulu osvojenu u Riju!

Rusi srušili Brazil i plasirali se u finale: Mihajlov bombardovao bez milosti, nisu mu mogli ništa! Izvor: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Rusija je prvi finalista muškog olimpijskog turnira u odbojci, a imaćemo novog olimpijskog šampiona pošto su bili bolji od Brazilaca.

Nije tako uspio Brazil da odbrani zlato osvojeno u Riju na domaćem terenu, ali će imati šansu da uzme medalju u meču za treće mjesto.

RUSIJA - BRAZIL 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:23)

Djelovalo je poslije prvog seta da Brazil juri ka još jednom finalu, ali nevjerovatni Maksim Mihajlov je imao drugačije planove. Korektor Rusa je sa 22 poena donio pobjedu svom timu, a u posljednja dva seta vidjeli smo pravu dramu.

Treći set se igrao na razliku, a u četvrtom smo imali izjednačenje na 22:22, ali je Rusija u finišu bila bolja.

U drugom polufinalu sastaju se Francuska i Argentina od 14 časova, a Srbija čeka petak kada od 6:00 srpske odbojkašice igraju za finale protiv Amerikanki.