Borac m:tel odličan u prvom, pa se "raspao" u drugom poluvremenu: Od plus 2 do minus 8 protiv Vojvodine

Crveno-plavi su upisali poraz u prvoj utakmici 52. TV turnira šampiona u Doboju

turnir doboj 2021 borac vojvodina Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borac m:tela igraju poraženi su od Vojvodine u prvoj utakmici na 52. TV turniru šampiona koji se do subote održava u Doboju.

Rival igračima Mirka Mikića bila Vojvodina, koja je crveno-plave savladala rezultatom 24:16.

Novosađani su sinoć, u derbiju grupe, savladali slovački Tatran rezultatom 24:25 i napravili veliki korak ka prvom mjestu, a ovog popodneva suočili sa odličnim otporom crveno-plavih - ali samo u prvom poluvremenu.

Borac m:tel je prvi put na meču došao do prednosti pogotkom Vlade Draganića za 2:3.

U par navrata, prednost Banjalučana iznosila je i dva gola (5:7, 6:8), baš koliko je bilo i poslije posljednjeg oglašavanja sirene, nakon gola Luke Perića.

Drugi meč na dobojskom turniru Borac m:tel igra sutra od 19.15 časova protiv Tatrana, od kojeg je nedavno poražen u dvorani Borik rezultatom 27:32.

Isti igrač je u prvom napadu u drugom poluvremenu, Luka Perić je odveo Borac m:tel na maksimalnih plus tri (8:11), poslije čega je konce igre i rezultata preuzela Vojvodina.

"Lale" su od 9:12 stigle do 12:12 za samo četiri minuta, a onda "zagospodarile" terenom i dozvolile Borcu da od tog trenutka do kraja meča postigne još samo četiri gola.

Na drugoj strani, mreža Banjalučana se do kraja susreta zatresla još 12 puta, za konačnih 24:16.

Kasnije tokom dana još igraju Koks i Tatran, te PPD Zagreb i Izviđač.