Finale je zakazano - Srbija protiv Italije za zlato!

U finalu Evropskog prvenstva za žene snage će odmjeriti Srbija i Italija

odbojkašice evropsko prvenstvo italija holandija Izvor: Anadolija/Filip Stevanović

Nakon što je danas Srbija, pobjedom nad Turskom, postala prvi finalista Evropskog prvenstva za žene u odbojci, poznato je i ime drugog.

Biće to reprezentacija Italije koja je u beogradskoj Štark Areni bila bolja od Holandije rezultatom 3:1 u setovima.

Italija je pokazala bolju igru u prvom setu koji je na kraju osvojila sa 25:19. U drugom setu takođe dominacija Italijanki, naročito u posljednjem dijelu seta, gdje je Italija vodila 19:16, a set osvojila sa čak 25:17.

Treći set bio je potpuna suprotnost u odnosu na prethodni.

Nadmetanje ekipa odvijalo se do izjednačenja 9:9, nakon čega Holandija u potpunosti preuzima kontrolu nad igrom, postiže čak devet poena, a Italija samo jedan, te Holandija osvaja ovaj period rezultatom 16:25.

Italija je očigledno treći set iskoristila za odmor, jer u četvrtom setu pravi preokret. Italijanke su poslije plus osam (18:10) na kraju rutinski završile set, pa će se sutra protiv Srbije u Štark areni boriti za zlato.

Reprezentacije Srbije i Italije već se dobro poznaju. Pred Olimpijske igre u Tokiju odigrale su tri prijateljska susreta u hali na Banjici, a sastale su se i u Tokiju. Na sva četiri meča pobjedu je upisala srpska reprezentacija!

Ranije će u meču za bronzanu medalju igrati Turska i Holandija.