Remi Dobojlija u Estoniji: Rezultatska klackalica Viljandija i Sloge, bez prednosti pred revanš

U prvom kolu EHF Evropskog kupa, estonski Viljandi i Sloga iz Doboja remizirali 20:20 (9:9).

viljandi sloga doboj 20:20 ehf evropski kup Izvor: YouTube/Eesti Käsipalliliit

Dobojska Sloga evropski put ove sezone počela je u Estoniji, gdje je odigrala prvi meč EHF Evropskog kupa.

Rival Dobojlijama bio je domaći Viljandi, a nakon velike borbe tokom 60 minuta pobjednika nije bilo 20:20 (9:9).

Sjajno su gosti otvorili susret, golovima Dušana Miličevića i Vladana Đurđevića poveli 2:0, a prvi pogodak Estonci su postigli tek na početku 9. minuta!

Odlično je u tim trenucima djelovala odbrana Sloge, mada napad nije bio pretjerano efikasan, s obzirom da se osim dva pomenuta gola mreže nisu tresle. Ipak, uprkos dva isključenja i četiri minuta igranja sa igračem manje, golman Milutin Bogdanović u tom periodu nije savladan.

Uslijedila je zatim igra gol za gol, a prvo izjednačenje stiglo je u 18. minutu, kada je na semaforu stajalo 5:5.

Uspjele su Dobojlije zatim da vrate prednost na svoju stranu, te su konstantno vodile, ali to vođstvo nije bilo veće od dva gola.

Ipak, bolja igra Estonaca u finišu prvog poluvremena, koji ponovo stižu do izjednačenja, pa se na pauzu odlazi sa rezultatskim egalom 9:9.

I u nastavku je Sloga zaigrala bolje, povela 12:10, ali nikako nije uspjela da stvori osjetniju prednost i riješi meč.

U 44. minutu novo izjednačenje - 14:14, nezaustavljiv je bio Koks, a onda u narednom napadu prvo vođstvo Viljandija.

Ipak, uzvraćaju Stojanović i Leković i Sloga ponovo vodi, nakon čega kreće nova klackalica i prednost prelazi na stranu estonskog tima, te osam minuta prije kraja meča prvi put iznosi dva gola.

Srećom po Dobojlije, razbranio se tada Bogdanović, te omogućio Stankoviću da sa dva vezana gola poravna na 19:19.

Poveli su zatim Estonci 20:19, ali je Stanković minut prije kraja uspješno realizovao sedmerac, domaći zatim nisu uspjeli da pogode iz posljednjeg napada, pa je meč okončan bez pobjednika.

Golman Sloge na kraju je zabilježio 12 uspješnih intervencija (od 32 šuta), te je bio najzapaženiji igrač susreta.

U nastavku razigrani Vladimir Stanković na kraju je bio najbolji strijelac sa pet golova, Miličević i Leković postigli su po četiri, Đurđević se zaustavio na tri, jedan manje postigao je Stanković, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Stojanović i Tulendić.

Hendrik Koks sa pet golova bio je najraspoloženiji u taboru Viljandija.

Revanš susret na programu je za sedam dana.