Izgubio od Đokovića, pa se opet preznojavao: Rus hoće da odbrani trofej - preokret za početak Završnog mastersa!

Danil Medvedev je morao težim putem da savlada Huberta Hurkača.

tenis masters torino medvedev hurkač Izvor: Profimedia

Završni masters u Torinu je počeo, a osvajač US opena je poslije izgubljenog seta uspio da ostvari pobjedu.

Danil Medvedev je u premijernom meču turnira koji se prvi put odigrava u gradu na sjeveru Italije savladao Huberta Hurkača - 2:1.

Po setovima je bilo 6:7, 6:3, 6:4, nakon što drugi teniser svijeta nije uspio da u neizvjesnom prvom setu zadrži "mirnu ruku" protiv odličnog Poljaka.

Susret dvojice odličnih servera ipak je pripao favoritu, pošto je Medvedev u prvom meču nakon poraza od Novaka Đokovića u finalu mastersa u Parizu, uspio da podigne nivo igre, nametne svoj ritam i upiše pobjedu u Crvenoj grupi.

Medvedev je poslije izgubljenog uvodnog seta odmah pravio brejkove na početku drugog i trećeg i tako "lomio" rivala. Ovime je Rus uspješno započeo odbranu trofeja osvojenog prošle godine, a u istoj grupi će od 21.00 igrati Aleksander Zverev i Mateo Beretini.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković napad na trofej u Torinu započinje u ponedjeljak od 14.00 protiv Kaspera Ruda, dok će u večernjem terminu igrati Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.