Brutalna Srbija pregazila rivala - 25 golova razlike: Pobjeda u najbitnijem meču, a sada protiv favorita!

Rukometašice Srbije prošle su u drugu fazu Svjetskog prvenstva.

Srbija - Kamerun, rukomet, Svjetsko prvenstvo Izvor: MN PRESS

Nestvaran rezultat rukometašica Srbije, koje su impresivnom igrom upisale trijumf od čak 25 golova razlike - 43:18.

Reprezentacija Srbije već je u drugoj fazi Svjetskog prvenstva i tamo nosi najmanje dva boda. Nakon što su u prvom kolu savladale Poljsku, srpske rukometašice su deklasirale Kamerun uz impresivnu igru i priliku da se razigraju čak i djevojke sa manjom minutažom u prvom susretu.

Selektor Uroš Bregar mogao bi da bude zadovoljan zbog 43 postignuta gola na ovom susretu, ali i podatka da je svaka od rukometašica Srbije koja je večeras nastupila postigla barem po gol protiv vicešampiona Afrike. Biće to veoma važno za samopouzdanje u nastavku turnria.

A Srbiju tek sada čekaju pravi izazovi. Prije svega Rusija, ekipa koja je favorit u ovoj grupi.

Kao i srpska reprezentacija, Ruskinje su u prva dva kola savladale Kamerun i Poljsku, pa će se u trećoj rundi odlučivati ko u drugu fazu prenosi četiri, a ko dva boda. Ukoliko bude neriješeno, obje ekipe će nastaviti takmičenje sa tri boda, a treba istaći da je svaki pozitivan rezultat srpskog tima protiv Rusije iznenađenje.

Ipak, optimizma mora da bude jer je podmlađena Srbija u prve dvije runde pokazala da može mnogo u godinama koje dolaze i da je ne treba otpisivati ni u trenucima kada najveće zvijezde nisu u nacionalnom timu.