• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Novače, kako si dobio izuzeće?" Haos kod Đokovića na Instagramu: Među prvima se javili Hrvati, evo šta poručuju!

 Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

U komentarima su se prvi javili Ivan Rakitić i Bernard Tomić, koji žele sreću Novaku Đokoviću na Australijan openu.

Srpski teniser Novak Đoković potvrdio je danas da će učestvovati na predstojećem Australijan openu, iako se mjesecima spekulisalo oko njegovog nastupa, pošto je ulazak u Melburn dozvoljen samo vakcinisanima.

Đoković nije javno saopštavao svoj vakcinalni status, a u potvrdi učešća na prvom grend slemu sezone - zvanično je poručio da nije vakcinisan. Pravo na učešće na Australijan openu dobio je na osnovu "medicinskog izuzeća", kao i još nekoliko tenisera koji to za sada nisu javno objelodanili.

Možda će vas zanimati

Srpski teniser odlučio je da bude potpuno transparentan i da, kako ne bi bilo spekulacija, odmah saopšti na osnovu čega može da nastupi na Australijan openu.

"Sada krećem u Australiju jer sam dobio izuzeće i spreman sam da živim i dišem tenis narednih par nedjelja takmičenja. Hvala svima na podršci! Idemooo...", napisao je Đoković na svom Instagramu, a u roku od nekoliko minuta dobio je veliki broj poruka poznatih sportista.

Odmah su mu se javili Marko Podraščanin, Ivana Jorović, Nemanja Nedović, Tadija Dragićević, Bernard Tomić i mnogi drugi, a možda je najviše pažnje privukao komentar hrvatskog fudbalera Ivana Rakitića.

"Živio legendo, sve najbolje u 2022. godini i idemo odmah po prvu kantu! Srećno majstore...", napisao je fudbaler Sevilje, inače dobar prijatelj Novaka Đokovića, dok je bilo i dosta onih koji su upitali na osnovu čega je Novak Đoković dobio pomenuto "medicinsko izuzeće".

Sigurni smo o tome će se više pričati tek kada stigne u Melburn gdje ga od 15. januara očekuje učešće na grend slemu na kome juri 21. grend slem, ujedno i rekordni u tenisu.

Podsjetimo, organizatori turnira su osnovali poseban i nezavsan odbor za "medicinsko izuzeće". Pred njim su nevakcinisani mogli da izlože svoj slučaj, a morali su da imaju i valjan medicinski razlog. U njemu su bili ljekar opšte prakse, imunolog i epidemiolog, a zanimljivo je da u kartonima tenisera nisu navedena njihova imena.

To je urađeno sve kako bi nezavisna komisija mogla da donese odluku bez subjektivnosi.

PROČITAJTE I OVO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC