Slovakinja po treći put zaredom "Snježna kraljica": Završen je ženski slalom na Sljemenu, u srijedu 13. trka muškaraca!

Petra Vlhova je po treći put osvojila titulu.

sljeme snježna kraljica 2022 pobijedila slovakinja petra vlhova Izvor: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Slovakinja Petra Vlhova po treći put zaredom je osvojila titulu "Snježne kraljice" na Sljemenu, koje je po 16. puta bilo domaćin najboljim skijašicama svijeta na ženskoj slalomskoj utrci FIS SKI Svjetskog kupa.

Vlhova je osvojila prvo mjesto s vremenom 1:56.99 minut. Drugo mjesto pripalo je Amerikanki Mikaeli Šifrin sa zaostatkom od 50 stotinki za pobjednicom, a treća je bila Austrijanka Katarina Linsberger koja je kasnila 2.11 sekundi.

Zanimljivo, raspored na postolju je isti kao i 2020. godine.

U skladu sa epidemiološkom situacijom sa pandemijom korona virusa i drastičnog porasta zaraženih u Hrvatskoj tokom posljednjih nekoliko nedjelja, trke FIS Svjetskog skijaškog kupa "Snow Queen Trophy" na Sljemenu ove sezone ponovo se održavaju bez gledalaca i VIP gostiju.

Petra Vlhova na Sljemenu ima i dva druga mjesta, koja je zauzela 2017. i 2019. godine.

Takođe, u skladu sa COVID-19 pravilima i odlukama FIS-a, nije bilo javnog izvlačenja startnih brojeva u centru Zagreba.

Sutra se na Sljemenu održava 13. trka slalomaša.

Šesnaesti put Sljeme ugošćuje žensku, a 13. put mušku utrku FIS Svjetskog kupa "Snow Queen Trophy", koje se održavaju 4. i 5. siječnja svake godine.

Dvije sljemenske trke okupiće 150 svjetskih skijašica i skijaša, te više od 400 članova ekipa iz oko 25 zemalja.