Nikolajev završio nastup na ZOI u Pekingu: U generalnom plasmanu je ubjedljivo na posljednjem mjestu

Bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev završio je nastup na Zimskim olimpijskim igrama nakon što je u trećoj vožnji zauzeo posljednje 34. mjesto.

Mirza Nikolajev 34. na ZOI u Pekingu Izvor: Facebook/Olimpijski komitet BiH

"Mirza Nikolajev je danas završio svoj nastup na Zimskim olimpijskim igrama Peking 2022. Nakon prve današnje vožnje i ukupno treće po redu Mirzino vrijeme je bilo 3:05.349 te je u konačnom plasmanu zauzeo 34. mjesto. Šaljemo iskrene čestitke Mirzi, njegovom treneru Senadu Omanoviću i Sankaškom savezu BiH", saopšteno je iz Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.

Nakon treće vožnje sankaš iz BiH je završio ubjedljivo na posljednoj poziciji sa zaostatkom od 3.6 sekundi u odnosu na pretposljednjeg Južnokoreanca Namkju Lima, dok za vodećim Johanom Ludvigom iz Njemačke zaostaje čak 13,8 sekundi.

Ipak, sam plasman na ZOI je uspjeh, posebno jer je ovo tek drugi put u istoriji da je BiH imala predstavnika na ZOI u sankanju.

Prethodno je nastupio Ismar Biogradlić na Igrama 1998. godine u japanskom Naganu, gdje je osvojio 23. poziciju.

Olimpijski tim Bosne i Hercegovine na ZOI u Pekingu osim Nikolajeva čine Elvedina Muzaferija, Emir Lokmić i Esma Alić koji će se takmičiti u alpskom skijanju, te Sanja Kusmuk i Strahinja Erić u skijaškom trčanju.

Zimske olimpijske igre u Pekingu 2022. godine otvorene su u petak, 4. februara, a trajaće do 20. februara. Na Igrama u Pekingu učestvuje 2.871 sportista iz 91 države.