Toni Čolina poslije debakla "zmajeva" u Grčkoj: Nije bilo koncentracije u napadu, ovaj meč što prije zaboraviti!

Nije imao debitant na klupi bh. tima razloga za zadovoljstvo poslije meča u Halkidi.

zmajevi, reprezentacija bih, rukometaši bih, toni čolina Izvor: EHF

Rukometaši BiH znatno su se udaljili od plasmana u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

U prvoj utakmici pretkvalifikacija, "zmajevi", kojima je večeras po prvi put od odlaska Ivice Obrvana komandovao Toni Čolina, doživjeli su debakl u duelu sa Grčkom, koja u Tuzlu, na revanš zakazan za subotu, dolazi sa prednošću od sedam golova (24:17).

Nisu reprezentativci BiH večeras imali rješenje za sjajnog Haralamposa Maljosa, koji je čak 13 puta zatresao mrežu bh. tima.

"Imali smo puno prilika da okrenemo utakmicu u našu korist u prvom poluvremenu. Takođe, igrač više nam je bio problem u prvom poluvremenu da bi se odvojili nakon odličnog starta i partije Benjamina Burića u prvom poluvremenu. Mučili smo se sa napadom, mučili smo se sa zicerima. U odbrani smo korektno stajali, dobili smo neke golove iz kontranapada zbog nerealizovanih situacija u napadu", istakao je selektor Čolina poslije meča, navodeći da nema mnogo vremena ni za treniranje a kamoli za kukanje.

"Probao sam sa momcima da popričam poslije utakmice i dići ih poslije ovog poraza. Svi ste vidjeli, bilo je sedam razlike u korist Grčke. Sigurno da niko od nas to nije očekivao, sigurno to nije bilo po planu, ali pozivam sve navijače da nam pomognu u Tuzli i da nam budu vjetar u leđa. Sigurno da koncentracija u fazi napada u ovoj utakmici nije bila na visokom nivou i nadam se i vjerujem da svaki od naših igrača može da pruži bolju partiju pred našim navijačima i još jednom ih pozivam da nas podrže. Nema kukanja, nema plakanja, nego se okrećemo novoj utakmici. Ovu utakmicu treba što prije zaboraviti, ali i dobro zapamtiti kako bismo znali šta treba da popravimo u duelu u Tuzli."

Uspješniji tim iz ovog dvomeča igraće u aprilu za plasman na prvenstvo svijeta protiv Crne Gore.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!