Borac m:tel rutinski do nove pobjede! Banjalučani polako, ali sigurno mogu da počnu sa hlađenjem šampanjca!

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su 18. ovosezonsku pobjedu kojom su nastavili nestvarnu seriju bez poraza u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

RK Borac - RK Vogošća, PL BiH, 24. kolo Izvor: MONDO

Borac m:tel slobodno može da stavi šampanjac na hlađenje za proslavu šampionskog pehara!

Banjalučani su u subotu zabilježili 18. pobjedu i nastavili seriju bez poraza, pa im za službenu ovjeru šampionske titule nedostaju još samo dvije pobjede...

BORAC m:tel - VOGOŠĆA 26:22 (12:9)

Gosti iz sarajevskog predgrađa su bolje ušli u utakmicu u dvorani "Borik" i najvećim dijelom prvog poluvremena su imali prednost od jednog ili dva pogotka, međutim, dobrim odbranama mladog Berina Brkića (osam uspješnih intervencija), Banjalučani su uspjeli da preokrenu.

U 25. minutu je ekipa Mirka Mikića povela sa "plus dva" (10:8) golom Stefana Miljkovića, a onda i na tri razlike, koje je sačuvala do odlaska na odmor iako je u par navrata imala priliku i da ode na četiri pogotka viška.

Za razliku od prvog dijela, Borac m:tel je odlično ušao u nastavak meča i poveo sa "plus pet" 15:10, koje je bez većih problema održavao do samog finiša i nijednom gosti nisu uspjeli da pobjedu crveno-plavih dovedu u pitanje iako su u nekoliko navrata uspjeli da smanje.

Najzaslužniji za novu pobjedu crveno-plavih osim pomenutog Brkića, koji je ukupno zabilježio 13 odbrana, bili su Vlado Draganić sa sedam golova, pogodak manje postigao je Stefan Miljković, dok je kod gostiju iz Vogošće najbolju partiju pružio Damir Efendić, koji je postigao osam pogodaka.