Ništa od "duple krune": Desetkovani Borac m:tel poražen u Ljubuškom, Izviđač je prvi finalista Kupa BiH

Bez više od "pola tima" Banjalučani nisu mogli da se suprotstave domaćinu završnog turnira Kupa Bosne i Hercegovine.

Izviđač - Borac polufinale Kupa BiH 2022 Izvor: Youtube/RK Izviđač

Novi šampion BiH, banjalučki Borac m:tel neće osvojiti duplu krunu ove sezone!

Izabranici Mirka Mikića, koji je imao mnogo kadrovskih problema pred završnicu Kupa BiH, nisu mogli da se ozbiljnije suprotstave favorizovanom domaćinu, koji je zabilježio sigurnu i ubjedljivu pobjedu.

RK IZVIĐAČ - RK BORAC 34:29 (17:12)

Bez Đorđa Ćelića, Stefana Miljkovića, Vlade Draganića, kao i od ranije povrijeđenih Marka Lukića i Amara Gračića, Banjalučani nisu mogli protiv posebno motivisanih "skauta", koji dvije decenije nisu osvajali trofej.

Na samom početku igralo se gol za gol, Borac je vodio, Izviđač anulirao prednost, da bi prvi put domaćin poveo u desetom minutu (4:3).

Od tog trenutka, "skauti" su počeli polako da dižu vođstvo, a pet minuta prije odlaska na odmor, poveli su sa "plus četiri" - (13:9), da bi se na poluvrijeme otišlo sa najvećom prednošću domaćina - 17:12.

Izvor: Youtube/RK Izviđač

U nastavku su ljubuški rukometaši rutinski održavali prednost od pet golova, da bi u 38. minutu serijom 3:0 stigli do ubjedljivih osam razlike (24:16), čime su praktično prelomili utakmicu.

Pokušavao je trener Banjalučana Mirko Mikić da minutom odmora zaustavi nalet "skauta", ali ipak njegov mladi tim bez mnogo standardnih igrača nije mogao danas da parira raspoloženoj ljubuškoj ekipi.

Do samog finiša meča kada su Banjalučani smanjili na "minus pet" (32:27), međutim, snage za eventualni preokret nije bilo, pa su plasman u finale potvrdili izabranici trenera Tonija Čoline, inače aktuelnog selektora BiH.

Izviđač su do pobjede vodili Mladen Bošković sa osam i Diano Češko sa sedam postignutih pogodaka, dok su u banjalučkom timu najefikasniji bili Aleksandar Milićević i Božo Tepić sa po sedam postignutih golova, a Ognjen Kalamanda je uknjižio dva manje.

U drugom polufinalnom meču od 20 sati sastaće se branilac titule tuzlanska Sloboda i Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, koja će u narednoj takmičarskoj sezoni igrati u nižem rangu.

Finale je na rasporedu u nedjelju s početkom u 17 časova.