PPD Zagreb ipak prejak za Borac m:tel - Zagrepčani ubjedljiviji, ali su Banjalučani popravili prošlogodišnji rezultat

U prvom pripremnom meču za oba tima, Zagrepčani pokazali mnogo bolju igru i na kraju zabilježili sigurnu pobjedu.

RK Borac m:tel poražen u prijateljskom meču od PPD Zagreba Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

U prvom pripremnom meču za novu sezonu, izabranici Mirka Mikića doživjeli su poraz u "Boriku" od PPD Zagreba.

Zagrepčani su bili puno bolji rival, gotovo svih 60 minuta, pokazali su da su u ovom trenutku kvalitetniji sastav od mlade ekipe "crveno-plavih", te na kraju slavili 24:42 (poluvrijeme 12:25).

Gosti su bili poprilično raspoloženi, kao i prošle godine kada su u banjalučkom hramu sporta slavili dvadeset razlike, ali su domaći za nijansu uspjeli da poprave rezultat iz 2021.

Naravno, da u ovakvim utakmicama rezultat nije primaran već da se vidi u kakvom stanju su obje ekipe i na čemu treba dalje raditi kako bi spremni dočekali početak sezone. Tim Ivice Obrvana, koji je redovan učesnik Lige šampiona, u "Borik" je stigao nakon završenih fizičkih priprema na Vlašiću i mora se priznati, demonstrirao klasu pred nekoliko stotina ljubitelja rukometa u banjalučkoj dvorani.

Najefikasniji u taboru hrvatskog šampiona bio je Edin Klis sa sedam golova, dok su po pogodak manje uknjižili Timur Dibirov i Vlado Matanović.

Kod Banjalučana prvo ime bio je Luka Perić sa šest, te Igor Miljenović i Nikša Petrović sa po četiri postignuta pogotka.

Mikićev mladi tim već u petak (17.00) i subotu (11.00) igra dvije pripremne utakmice, takođe u "Boriku", a protivnik je srpski prvoligaš Topličanin iz Prokuplja.