Šta sve piše u biltenu? Vaterpolisti Banjaluke suspendovani zbog prijetnji sudijama, Borcu kazna zbog paljenja baklji!

Odlukama Takmičarske komisije VSS stavljena je tačka na buran banjalučki vaterpolo derbi.

kazne za borac i banjaluku  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Takmičarska komisija Vaterpolo saveza Srbije imala je pune ruke posla kada je riječ o prvom banjalučkom derbiju ikad.

Okršaj Borca i Banjaluke, prekinut sedam minuta prije kraja posljednje četvrtine nakon što je gostujući trener povukao ekipu iz bazena nezadovoljan sudijskim odlukama, registrovan je službenim rezultatom 5:0 u korist crveno-plavih, međutim u službenom biltenu VSS ovaj meč spomenut je, u "lošem kontekstu", još nekoliko puta.

Naime, vaterpolisti Banjaluke Stefan Šobić i Mirko Ćurčić kažnjeni su zbog nesportskog ponašanja, nakon tri lične, prigovora na sudijsku odluku i ustajanje sa klupe uz, kako je navedeno, upotrebu nepristojnih riječi i prijetnji upućenih sudiji.

I jedan i drugi će u kasu Saveza morati da uplate po 5 000 dinara, s tim da je Šobić suspendovan jedno, a Ćurčić dva kola.

Kažnjen je i Vaterpolo klub Borac, zbog paljenja baklji na tribinama po završetku utakmice. Zapaljene su dvije, zbog čega je domaći klub kažnjen sa 30.000 dinara.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!