Skandal - najbolji svih vremena sklonjen iz tenisa zbog kockanja!

Najbolji dubl igrač svih vremena Bob Brajan, zajedno sa nekadašnjim teniserom Mardijem Fišom, optužen je za promociju kockanja.

američki teniseri optuženi za kockanje  Izvor: Profimedia

Američki tenis trenutno potresa veliki skandal povezan sa kockanjem. Tandem trenera reprezentacije SAD Bob Brajan i Mardi Fiš, optuženi su od strane ITIA (organizacija koja se bavi integritetom u tenisu), za promociju kockanja na društvenim mrežama.

Ova dva bivša tenisera će snositi velike posljedice, prvo će biti suspendovani iz tenisa na četiri mjeseca, a potom će morati u budžet ove organizacije da uplate po 10.000 dolara. Njih dvojica trenutno imaju funkciju članova Dejvis kup reprezentacije SAD, pa je to veliki udar na njih.

Bob Brajan je vjerovatno i najbolji dubl igrač u istoriji ovog sporta. Osvojio je 119 turnira, a sa svojim bratom blizancem Majkom je osvojio i zlato na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine. Osvojio je 16 titula na grend slemovima, a prvi na ATP listi bio je 439 nedjelja!

Mardi Fiš je 15 godina bio profesionalac i za to vrijeme je uspeo da uzme šest titula na ATP turu, a 7. mjesto mu je najviši plasman na rang listi.Najbolji rezultat u karijeri mu je polufinale Vimbldona, kao i srebrna medalja na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!