Đoković Rubljov prenos uživo

Novak Đoković pobijedio je Andreja Rubljova u četvrtfinalu Australijan opena. Tomi Pol naredni rival.

Đoković Rubljov prenos uživo Izvor: Fonet/AP/Dita Alangkara

Novak Đoković prošao je u polufinale Australijan opena! U četvrtfinalu je demolirao Andreja Rubljova (Rusija) - 6:1, 6:2, 6:4. Nešto slično kao i u prethodnoj rundi, samo je ovog puta bio nešto nervozniji, vikao je, psovao, svađao se, ali je na kraju upisao pobedu. Još dvije pobjede dijele ga do istorije.

Za prolazak u finale igraće protiv Tomija Pola (SAD) koji je bio bolji od sunarodnika Bena Šeltona. U drugom polufinalu igraju Stefanos Cicipas (Grčka) i Karen Hačanov (Rusija). Oba polufinala na programu su u petak i igraće se u večernjem terminu, tako da se očekuje da Novak na terenu bude oko podneva u petak.

Krenuo je Đoković u meč silovito, propustio je brejk šansu u prvom servis gemu protivnika, ali se ispravio već u narednom, brzo je poveo i onda još jednim brejkom stavio tačku na set (6:1). Nešto slično dogodilo se i u drugom setu, samo što je u tom prvi brejk napravio u petom gemu, a onda i još jedan, da bi petu set loptu pretvorio u dva seta prednosti (6:2). Na startu trećeg seta je Srbin napravio brejk i zatim završio posao (6:4).

11:50

6:4 - KRAJ!

Gotovo je, Novak Đokovi pobedio je Andreja Rubljova - 6:1, 6:2, 6:4!

11:47

5:4 - GEM ZA RUBLJOVA

Osvojio je Rubljov svoj servis gem - 5:4.

11:44

5:3 - JOŠ JEDAN GEM

Samo još jedan gem deli Novaka od plasmana u polufinale turnira - 5:3.

11:41

4:3 - NE PREDAJE SE RUS

Ne predaje se Rubljov, osvaja novi gem na svoj servis - 4:3.

11:37

4:2 - NOVAK NASTAVLJA DA SE IGRA

Još jedan brz i siguran gem za Novaka - 4:2.

11:33

3:2 - RUBLJOV SE DRŽI

Još uvek se Rubljov drži u trećem setu, osvojio je gem na svoj servis - 3:2.

Izvor: Fonet/AP/Ng Han Guan

11:31

3:1 - SIGURAN GEM ZA NOVAKA

Još jedan siguran gem za Đokovića - 3:1.

11:26

2:1 - RUS SPASAO BREJK LOPTU

Rubljov je spasao brejk loptu i ostao u setu - 2:1.

11:22

2:0 - POTVRĐEN BREJK!

Đoković bez mnogo problema potvrđuje brejk - 2:0!

Izvor: Fonet/AP/Dita Alangkara

11:19

1:0 - BREJK!

Novi brejk za Đokovića, odmah na startu trećeg seta - 1:0! Rubljov je besan, bacio je reket, viče, dva zicera na mreži je propustio, kod prvogje loptcu poslao u mrežu, a onda je lopticu poslao daleko u aut...

11:11

6:2 - NOVI SET!

Đoković je osvojio i drugi set, na korak je do pobede - 6:2. Spasao je i brejk loptu za kraj seta i maratonskog gema.

11:01

5:2 - DUPLA I BREJK!

Dupla servis greška na brejk loptu, Đoković je na gem do seta - 5:2!

10:57

4:2 - POTVRDA BREJKA I ŽALBE RUSA!

Đoković je spasao dve brejk lopte i potvrdio brejk - 4:2. Za to vreme se Rubljov žalio sudiji Keotavongu, tvrdi da Novak troši previše vremena između servisa i da prelazi 25 sekundi koliko je dozvoljeno. Sudija mu je objasnio da je to "zbog čekanja da se publika smiri i da čeka da navijači prestanu da pričaju između poena".

10:52

"ŠTA JE OVO!"

Đoković je besan, vetar mu pravi problem prilikom udarca, tako je jedan lagan forhend poslao daleko u aut.

"Šta je ovo", vikao je Đoković na srpskom dok je gledao u nebo. Posle toga su se čule i psovke na srpskom jeziku.

Izvor: Eurosport/Screenshot

10:49

NOVAK KAO BOKSER!

Analizu prvog seta dao je poznati trener Patrik Muratoglu. On je oduševljen činjenicom da je Đoković od starta napadao najjače oružje protivnika - forhend Rubljova.

"Dopada mi se što je Novak od starta meča gotovo konstantno igrao na forhend Rubljova. Kao bokser koji kaže protivniku - udari me, ne plašim se", napisao je Muratoglu na Tviteru.

10:47

3:2 - BREJK!

Pravi Đoković prvi brejk u drugom setu, imao je 0:40, prvu šansu je propustio, drugu nije - 3:2!

10:45

2:2 - BRZ GEM

Brz i siguran gem za Đokovića - 2:2.

Izvor: FoNet/AP

10:43

"JEL' VIDIŠ!?"

U prethodnom gemu Novak se iznervirao, nije poznato šta je tačno razlog, da li vetar ili dobri servisi protivnika pri rezultatu 30:30. Okrenuo se ka Ivaniševiću.

"Jel' vidiš?", vikao je Đoković ka treneru.

10:41

1:2 - IZVUKAO SE RUS

Imao je Đoković 30:30 na servis rivala, ali je Rubljov pronašao način i izvukao se, nije dozvolio brejk šansu - 1:2.

10:37

1:1 - NOVAK I VETAR

Đoković osvaja prvi servis gem u drugom setu, uz malo poteškoća sa servisom - 1:1. Malo problema imaju i jedan i drugi sa vetrom. Krov na "Rod Lejver areni" nije zatvoren, pa tako i nešto jači vetar utiče na igrače.

10:31

0:1 - GEM ZA RUBLJOVA

Drugi set počinje odličnim servis gemom Rusa -  0:1. U pauzi izimeđu setova Novak je pričao sa sudijom Keotavongom i tražio je da neko reaguje povodom provokacija sa tribina.

10:27

6:1 - SET ZA NOVAKA!

Imao je Rubljov dve brejk lopte, Novak je savršeno odservirao oba puta, a onda je završio posao u prvom setu - 6:1!

10:22

"NA SVAKI POEN TO RADI"

Đoković se žalio sudiji na nekoga sa tribina koji ne prestaje da provocira.

"Na svaki poen to radi", vikao je Đoković. Videćemo hoće li obezbeđenje reagovati.

10:21

5:1 - PROVOKACIJE I NOVI BREJK!

Novak se žalio sudiji Keotavongu zbog toga što ga je neko provocirao sa tribina. Posle toga došao je do još jedne brejk lopte, nije je iskoristio, ali je odmah potom stigla i druga, ali je fothend poslao daleko u aut. Rus je uzvratio na isti način, a ni treća nije bila sreća, savršen servis Rubljova. Onda je Andrej poslao lopticu u dno mreže, za četvrtu brejk šansu, Ivanišević je davao savete iz lože za to vreme i to je izgleda pomoglo, novi brejk - 5:1!

10:12

4:1 - POTVRDA BREJKA!

Rubljov je došao do 30:30 u gemu, a Novak je tada pronašao sjajan servis i potvrdio napravljen brejk - 4:1!

10:09

3:1 - BREJK!

Opet je Đoković napravio pritisak na servis Rubljova, bilo je 0:15, pa je potom došao do nove brejk šanse. Rus je napravio duplu servis grešku i pomogao Srbinu - 3:1!

10:02

2:1 - ĐOKOVIĆ SIGURAN

Još jedan siguran servis gem za Đokovića - 2:1.

9:58

1:1 - PROPUŠTENA ŠANSA

Imao je Novak priliku da odmah napravi brejk, nije je iskoristio. Rus se malo mučio sa servisom na startu meča, Srbin nije to kaznio - 1:1.

9:51

1:0 - GEM ZA NOVAKA!

Meč je počeo, Đoković je osvojio prvi gem na meču - 1:0!

9:42

IGRAČI SE ZAGREVAJU

Igrači su na terenu, zagrevaju se pred početak meča. Novak će prvi servirati.

9:16

VILANDER: POKUŠAVAO BIH DA PRODUŽIM POENE

Pred meč Novaka i Andreja svoje mišljenje o šansama Rusa u ovom duelu dao je Mats Vialnder.

"Da sam Rubljov pokušavao bih na sve načine da produžavam poene, to je nešto što Novak neće želeti da dopusti, posebno zbog problema sa povredama koje je imao. Moraće i više da rizikuje i da učini sve da ne dozvoli Đokoviću da on bude taj koji diktira poene", rekao je Vilander.

8:55

"VOLEO BIH CICIPASA U FINALU"

Goran Bubanj bi voleo da u finalu u Melburnu gleda meč Cicipasa i Đokovića.

"Deluje mi da će Cicipas biti finalista sa druge strane žreba i da će on i Novak igrati u finalu. Grk je do sada na turniru stabilan, mada je poznat kao nestabilan tip igrača koji ume negativno da iznenadi. Voleo bih da njih dvojica igraju u finalu, mada mislim da je Novak njega 'ubio' na Rolan Garosu kada je u od 0:2 u setovima došao do pobede", kaže Bubanj.

Izvor: Profimedia

8:42

AMERIKANAC SLEDEĆI PROTIVNIK

Ako danas savlada Rubljova, Novak Đoković će u polufinalu igrati protiv Tomija Pola. U američkom duelu savladao je sunarodnika Bena Šeltona u četiri seta (7:6, 6:3, 5:7, 6:4) i tako stigao do rezultata karijere.

08.10

"RUBLJOV JE PROČITANA PRIČA"

Nekadašnji selektor Dejvis kup reprezentacije Goran Bubanj je uveren da će Novak bez problema da savlada Rubljova.

"Rubljov je pročitana priča. Dobar je igrač, opasan, ali ako mu stane prvi servis, sa onako slabim drugim, ne vidim da može da dobije Novaka. Možda može malo da produži meč, ali ništa više od toga. Đoković je mnogo bojli u razmenama udaraca. Pre početka turnira sam rekao da me plaše samo dvojica igrača - Danil Medvedev i Holger Rune. Obojica su ispala i to je bitno, posebno Danas, ne odgovara Novaku njegov stil igre", rekao je Bubanj za MONDO.

07.55

"VIŠE BIH VOLEO DA SAM U DRUGOM DELU ŽREBA"

Posle pobede protiv Holgera Runea u pet setova, a pre nego što je Novak demolirao De Minora, Rubljov je stigao i da se našali na svoj račun.

"Niko ne želi da igra protiv Novaka, posebno u Australiji. Više bih voleo da sam u drugom delu žreba", sa osmehom je rekao Rubljov.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

07.50

RIVAL U POLUFINALU

U polufinalu će pobednik ovog meča igrati protiv boljeg iz duela dvojice Amerikanaca - Tomija Pola i Bena Šeltona.

07.48

ČETVRTI DUEL SRBINA I RUSA

Biće ovo četvrti okršaj Đokovića i Rubljova. Prvi put igrali su u grupnoj fazi Završnog mastersa 2021. godine i taj meč dobio je Novak (6:3, 6:2). Drugi put sastali su se prošle godine u finalu turnira u Beogradu i Rus je napravio iznenađenje i osvojio pehar na Serbian openu (6:2, 6:7, 6:0). Nekoliko meseci kasnije ponovo su se sastali na Završnom mastersu i Đoković se revanširao u grupnoj fazi (6:4, 6:1). Obe pobede srpski as ostvario je na tvrdoj podlozi, sličnoj ovoj u Melburnu.