Danci superiorno do polufinala Svjetskog prvenstva: Mađarima "spakovali" 40 GOLOVA!

Skandinavska selekcija odigrala sjajan meč i potpuno razmontirala rivala. U polufinalu 27. januara protiv Španije.

danska Izvor: EPA/Anders Wiklund/TT NEWS AGENCY

Ne viđa se često da jedna selekcija u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva postigne čak 40 golova, a upravo to su učinili Danci u duelu sa Mađarskom.

Skandinavska selekcija odigrala je fenomenalan meč, a već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da će Mađari doživjeti ubjedljiv poraz. Danska je za poluvrijeme postigla 21 gol, primila 12 i bilo je jasno da će publika u Stokholmu moći da uživa u spektaklu.

Na kraju je završeno 40:23. Dance je do velikog trijumfa predvodio Gidsel, strijelac devet pogodaka, dok je sedam postigao Pitlik.

Mnogo više neizvjesnosti bilo je u duelu Španije i Norveške. Niti jedna reprezentacija nije uspjela rezultatski da se "odlijepi", a najveća razlika između dva tima iznosila je svega dva gola (Norveška vodila 17:15). Regularnih 60 minuta meča na kraju je okončano bez pobjednika (25:25), pa se ušlo u produžetke.

Igra gol za gol nastavljena je i u dodatnih 20 minuta. Tek nakon četiri produžetka, dobili smo pobjednika. Španija je slavila 35:34 i zakazala polufinale sa Danskom 27. januara.

Bjornsen je predvodio Norvežane sa devet golova, dok je jedan manje na suprotnoj strani postigao Aleks Dušebaev, najzaslužniji za trijumf "furije".

Večeras su na programu i preostala dva meča četvrtfinala Mundijala, koji se igra u Švedskoj i Poljskoj. Od 20.30 Švedska će u Stokholmu odmjeriti snage sa Egiptom, dok će u isto vrijeme u Gdanjsku igrati Francuska i Njemačka.