Borac se oprostio od Kupa BiH! Hercegovina nadoknadila zaostatak iz prve utakmice i plasirala se u polufinale

Autor Haris Krhalić

Hercegovina je ubjedljivo savladala ekipu Borca rezultatom 29:19.

Hercegovina Borac Kup BiH Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Rukometaši Borca doživjeli su težak poraz u Nevesinju od ekipe Hercegovine kojim se se oprostili od Kupa BiH. Crveno-plavima nije pomogla ni prednost od četiri gola iz prve utakmice, koju je Hercegovina nadoknadila i zasluženo se plasirala u polufinale kup-takmičenja.

Podsjećamo, Borac je prvoj utakmici slavio sa 22:18.

Hercegovina – Borac 29:19 (15:11)

Domaća ekipa je od samog početka nametnula svoj tempo igre. Pet golova prednosti su imali već pri rezultatu 8:3. Vratio se Borac malo u utakmicu pa je nakon 20. minuta igre bilo je 11:8 za domaću Hercegovinu.

Uslijedio je period igre bez mnogo golova, da bi Hercegovina u 26. minutu stigla do +4 (13:9).

U posljednjem minutu prvog poluvremena Hercegovina je uspjela da povede sa pet golova razlike, ali su Banjalučani na pauzu otišli sa -4 (15:11)

Domaći tim drugo poluvrijeme otvara sa serijom 3:0 pa je tako u 37. minutu na semaforu stajalo 18:11.

Uslijedio je period igre u kojem se igralo gol za gol, a onda je Hercegovina napravila mini-seriju od 2:0 te su u 48. minutu imali ogromnih devet golova prednosti.

Ni tu nije stala Hercegovina koja je u 53. minutu imala zalihu od 11 golova prednosti (26:15). Na kraju je bilo ubjedljivih 29:19.

Pred Banjalučanima je sada borba za opstanak u Premijer ligi BiH, a crveno-plavi imaju četiri boda više upravo od Hercegovine koja je prva "ispod crte".