Veliko iznenađenje na Srpska openu: Van Aše savladao Vavrinku i zakazao duel sa Đokovićem!

Autor Haris Krhalić

Velika nada francuskog tenisa porazila je Vavrinku sa 2:1 u setovima i zakazao duel sa Đokovićem u drugom kolu Srpska opena.

Van Aše Vavrinka Srpska open  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Prvi reket svijeta igraće protiv Luka van Ašea koji je u prvom kolu napravio veliko iznenađenje i porazio proslavljenog švajcarskog tenisera Stena Vavrinku sa 2:1 u setovima (1:6, 7:6 (7:4), 6:4)

Švajcarac je furiozno ušao u meč i poveo sa 5:0 u prvom setu, koji je na kraju riješio u svoju korist rezultatom 6:1.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom setu. Obojica tenisera bili su sigurni na svom servisu pa smo gledali taj-brejk.

Vavrinka je odmah napravio mini-brejk, ali je Van Aše uzvratio sa dva, da bi Švajcarac ponovo napravio jedan i izjednačio na 2:2. Nakon toga Francuz je odbranio svoj servis i napravio dva mini-brejka i stigao do 5:2.

Nakon vođstva 6:2 za Francuza u taj-brejku Vavrinka je izgubio živce i polomio reket. Francuz je imao četiri set lopte, a uspio je da iskoristi treću za 7:4 u taj-brejku.

U trećem setu Vavrinka je uspio napraviti brejk i povesti sa 3:1, ali je odmah nakon toga i Van Aše oduzeo servis Švajcarcu.

Sačuvao je Francuz svoj servis, a onda u narednom napravio brejk te je od 1:3 za Vavrinku stigao do 4:3. Nakon 5:4 mladi teniser je servirao za pobjedu te nije dopustio Vavrinki da odvede ovaj meč u dramatičnu završnicu.