Velika pobjeda Srbije u Ligi nacija! "Orlovi" razbili Poljake, neočekivana nemoć tima Nikole Grbića

Srbija je došla do druge pobjede u okviru Lige nacija.

Srbija pobijedila Poljsku u Ligi nacija Izvor: MN PRESS

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je reprezentaciju Poljske u četvrtom kolu Lige nacija. "Orlovi" su došli do rutinske pobjede nad renomiranim rivalom od 3:0, po setovima 25:21, 25:19, 25:14, što je drugi trijumf srpskog tima u okviru ovog takmičenja.

Poljska, koju trenira bivši kapiten i selektor Srbije Nikola Grbić, doživjela je prvi poraz u okviru Lige nacija i definitivno nisu "ličili na sebe" iz prethodnih duela, posebno u finalnom setu. Što se tiče Srbije, odigrala je silno u prvom setu, baš kao i protiv Japana, tako da su lagano poveli i nisu ispuštali prednost. Sljedeća dva seta bila su još bolja po srpski tim i nijednog trenutka pobjeda nije dolazila u pitanje.

Srbije se poslije četiri kola nalazi na sedmom mjestu sa skorom od dvije pobjede i dva poraza, a ispred "orlova" su Holandija, Argentina, Poljska, Slovenija i neporažene SAD i Japan. Poslije ove utakmice Srbije je završila ciklus Lige nacija koji se igra u Nagoji.