MOĆNA SRBIJA ZGROMILA RIVALA: Svi bombardovali bez promašaja, ovako se ide po medalju na Mundijalu

Stiže zlatna generacija srpskog rukometa, ovi momci igraju "kao matori".

Srbija Čile Svjetsko prvenstvo 41:13 Izvor: Youtube/printscreen/IHF Competitions

Kakva dominacija "orlića"! Na startu Svjetskog prvenstva počišćena je selekcija Čilea 41:13 (19:7) i izabranici Dušana Teodorovića dokazali su da su jedna od ozbiljnijih reprezentacija na turniru. Nije Čile bio protivnik po mjeri, pa je tako u prvih 30 minuta naš tim promašio samo četiri šuta, a do kraja utakmice je od 47 pokušaja čak 41 završio iza leđa golmana rivala.

Krila Srbije su bila najraspoloženija pa je Milija Papovič dao šest golova, Dušan Šmigić pet, a Uroš Simić i Mateja Dodić po tri.

Sjajni su bili i srednji bek Veljko Čabrilo sa pet, Vojin Čabrilo sa četiri, koliko je imao i pivot Igor Milovanović, dok je Nikola Zečević dao tri gola.

Isprobao je sve igrače selektor Teodorović u ovom meču koji je bio zagrijavanje za prave izazove. Djeluje da će na deficitarnoj poziciji desnog beka Nikola Zečević uzimati minute uz Boška Stanisavljevića, a na krilima i pivotu naš tim djeluje posebno moćno.

U prvom meču odigranom u našoj grupi Island je dobio Maroko 17:15, a naredni meč naš tim igra u srijedu od  20:15 protiv selekcije Maroka. U tom meču će pobjeda Srbiji donijeti plasman dalje, ali pošto se bodovi prenose bitno je da budemo maksimalni i da savladaju kako Maroko tako i Island u petak od 20:15.