Četvrti nosilac ISPAO sa Banjaluka opena - Benoa Per ide kući nakon osmine finala!

Francuski teniser, nekada 18. igrač planete, eliminisan je sa banjalučkog čelendžera već u osmini finala.

benoa per ispao sa banjaluka opena  Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Banjaluka open ostao je ovog četvrtka bez četvrtog nosioca!

Nakon što je, prilično iznenađujuće, već u prvom kolu sa turnira eliminisan drugi "kosturaš" Marko Čekinato, danas je ista sudbina zadesila Francuza Benou Pera, 127. igrača planete, od kojeg je nakon 69 minuta igre bolji bio Slovak Norbert Gombos:

GOMBOS – PER 2:0 (6:4, 6:2)

U prvom setu, brejka nije bilo sve do petog gema, kada je Per oduzeo servis rivalu a potom potvrdio brejk u narednom gemu.

Gombos je uspio da uzvrati, napravivši brejk nakon dramatičnog osmog gema i tek četvrte iskorištene brejk-lopte, potom je osvojio gem "sa nulom", da bi potom u desetom gemu, u kojem Per nije iskoristio gem-loptu, iskoristio prvu priliku za brejk koja mu se ukazala i riješio prvi set.

U drugom setu, teniseri su čuvali servis do šestog gema, kada je Gombos oduzeo servis rivalu, potom povrdio brejk, a onda još jednom "brejknuo" rivala, za 6:2 u drugom setu i konačnu pobjedu.

Pogledajte posljednji poen na ovom meču:

Pogledajte

00:15
Benoa Per ispao sa Banjaluka opena
Izvor: Mondo/Goran Arbutina

Gombos će u sutrašnjem četvrtfinalu ukrstiti koplja sa petim nosiocem, Belgijancem Kimerom Kopejansom, a pored tog, poznata su još dva četvrtfinalna para.

Prvi nosilac, Mađar Fabijan Marožan, odmjeriće snage sa Špancem Havijerom Kozanom Barankom, dok će Nijemac Marko Topo ukrstiti koplja sa teniserom iz SAD Tobijem Kodatom.

Posljednji četvrtfinalni par činiće pobjednici mečeva Aleks Molčan – Dino Prižmić i Duje Ajduković – Damir Džumhur.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!