Sloboda na korak do plasmana u drugo kolo EHF Evropskog kupa, Mikić poručio: "Ništa još nismo uradili!"

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Slobode ubjedljivo su savladali ekipu Klaksvika te su stigli na korak do plasmana u drugo kolo EHF Evropskog kupa. Ipak, trener Tuzlaka Mirko Mikić poručio je da nema mjesta za opuštanje.

Sloboda Klaksvik EHF Evropski kup  Izvor: Promo/RK Sloboda Tuzla

Rukometaši Slobode sinoć su savladali ekipu Klaksvika u prvom meču prvog kola EHF Evropskog kupa rezultatom 30:19.

Izabranici Mirka Mikića pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu, a na pauzu se otišlo rezultatom 15:7.

Prednost od osam golova razlike sa poluvremena na kraju je porasla na +11.

Najefikasniji u pobjedi Slobode bio je Marino Gabrieri sa devet golova, Gabriel Mišetić je dodao sedam dok su po četiri gola postigli Emir Suhonjić i Luka Knežević.

Trener Slobode, Mirko Mikić priznao je kako nije očekivao ovako ubjedljivu pobjedu, ali je i poručio kako njegov tim još ništa nije napravio te da je pred njima još 60 minuta borbe.

"Nisam očivao pobjedu ovolikom razlikom. Mi smo se spremali za nešto neizvjesniju utakmicu, s obzirom da smo imali kadrovskih problema. Povrijedila su nam se četiri vrlo važna igrača, konkretno ostali smo sa jednim srednjim bekom koji je igrao u kontrolnim duelima, na kratko vrijeme smo ostali bez Renata Čajića i Marija Pavlakana nešto duži period. Čestitam svojim igračima, odradili su sve onako kako smo se spremali, pogotovo u defanzivi. Ipak, ništa nismo još uradili. Pred nama je još 60 minuta borbe i u nedjelju moramo biti motivisani kao i večeras i ne smijemo sebi dozvoliti nikakav luksuz da se opustimo“, poručio je Mikić.

Podsjećamo, dva kluba su se dogovorili da obje utakmice igraju u Tuzli, a sinoć je tim sa Farskih otoka bio formalni domaćin. Revanš utakmica je na rasporedu sutra od 15 časova u dvorani "Mejdan".