Brazilci otkrili kako je poginula čuvena odbojkašica!

Jedna od najboljih odbojkašica koje je Brazil imao poginula padom sa 17. sprata zgrade.

kako je poginula brazilska odbojkašica  Izvor: Profimedia

Svjetski sport je u petak popodne saznao strašnu vijest - jedna od najboljih brazilskih odbojkašica svih vremena Valevska Oliveira preminula je u 44. godini. U prvi mah nije bilo više detalja o smrti olimpijske šampionke iz Pekinga 2008. godine, ali su mediji u Brazilu saznali šta se tačno desilo - slavna sportistkinja pala je sa 17. sprata zgrade u Sao Paulu!

Ona je ostala na mjestu mrtva, a nema sumnje da će narednih dana iz Brazila stizati i nove informacije o smrti legendarne odbojkašice koja je igrala na mjestu srednjeg blokera i godinama bila jedan od najvećih rivala Srbije. U izuzetno bogatoj karijeri koja je trajala čak 25 godina Valevska Oliveira je osvojila brojne trofeje na klupskom i reprezentativnom nivou, a zlato na Olimpijskim igrama najveći je među njima.

Najviše je igrala u klubovima izrodnog Brazila, dok je u Evropi provela sedam sezona. Nastupala je tri godine za Peruđu, godinu dana nosila dres Mursije, a zatim tri sezone igrala u ruskom timu Zarečje. Sa reprezentacijom Brazila je pored olimpijskog zlata imala i bronzu osam godina ranije u Sidneju, kao i pregršt drugih medalja. Na Svjetskom prvenstvu 2006. bila je srebrna, a na Svjetskom kupu osvojila je tri medalje - dva srebra i bronzu. Takođe, tu je i niz odličja sa Gran Prijeva, Panameričkih igara i drugih takmičenja nacionalnih timova. Karijeru je završila 2022. godine.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!