Debakl Izviđača na startu Evropske lige: Šampion BiH "zaleđen" na minus 28 u Bukureštu!

Igrači Izviđača doživjeli su težak poraz u prvom kolu Evropske lige.

dinamo bukurešt izviđač evropska liga Izvor: Mondo/Slaven Petković

Izviđač iz Ljubuškog, aktuelni šampion BiH, dobio je priliku ove sezone da se predstavi u Evropskoj ligi.

"Skauti", međutim, premijerni meč u drugom evropskom takmičenju po jačini neće pamtiti po dobrom – u gostujućem duelu sa Dinamom iz Bukurešta, poraženi su razlikom od golova:

DINAMO BUKUREŠT – IZVIĐAČ 52:24

Ekipa čije boje, između ostalih, brane reprezentativci Srbije Vladimir Cupara i Lazar Kukić, te Hrvatske Luka Cindrić nije u ovom duelu dala ni promil šanse igračima Tonija Čoline. Iz minuta u minut je favorizovani domaćin, koji je čak 19 puta bio šampion Rumunije, dizao prednost.

Prvih 15 minuta je postigao isto toliko golova a primio samo tri, na pauzu otišao uz plus 20 (27:7), dok je je pri posljednjem oglašavanju sirene na semaforu bio ispisan rezultat 52:24.

U domaćem timu briljirao je Andrij Akimenko, koji je mrežu Izviđača zatresao 11 puta iz 13 pokušaja, dok su po šest golova postigli Ante Kuduz i Aleks Paskval Garsija.

Kada je riječ o bh. timu, koji je nastupio bez povrijeđenog Milana Vukšića, Ivano Pavlović je postigao šest, a Filip Odak pet golova.

Naredni meč u Evropskoj ligi Izviđač će odigrati sljedećeg utorka pred domaćom publikom protiv Fihse Berlina.

DINAMO BUKUREŠT: Cupara, Dedu 2, Rakotea 4, Hajdarirad, Cindrić, Paskal Garsija 6, Kukić 2, Kašparek 5, Stančiuk 5, Rošta 5, Kuduz 6, Ume Gaminde 2, Akimenko 11, Bokan 3, Zajnelabedin Ali 1, Militaru. Trener: Ksavijer Paskal Fuertes.

IZVIĐAČ: Čuljak, Odak 5, Šević 1, Ljubić 2, Dželilović 2, Šimić 1, Bubalo, Šaravanja 1, Alihodžić, Pavlović 6, Ćeško 3, Kovač 1, Bebek 1, Lasić 1, Suljević. Trener: Toni Čolina.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!