Argentinac savladao Kecmanovića i zakazao duel sa Đokovićem!

Novak Đokovića dobio je svog prvog protivnika na Mastersu u Parizu, a to je Argentinac Tomas Martin Ečeveri.

masters pariz đoković protiv ečeverija  Izvor: Instagram/BastienFachan/printscreen

U drugom kolu Mastersa u Parizu, Novak Đoković će se suočiti sa Tomasom Martinom Ečeverijem, Argentincem koji je iznenadio sve prisutne svojom izvanrednom igrom protiv Miomira Kecmanovića. Ečeveri je uspio da preokrene meč, pobijedivši Kecmanovića rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:4).

Prvi reket svijeta započeo je turnir kao slobodan teniser u prvom kolu, dok je Ečeveri (34. teniser na svijetu) imao zahtjevan zadatak. Iako je Kecmanović u jednom trenutku izgledao kao favorit za pobjedu, uspio je argentinski teniser da se izbori sa svojim protivnikom i napravi preokret. Nakon što je Kecmanović osvojio prvi set sa rezultatom 6:4, činilo se da je na putu do pobjede. Međutim, Ečeveri nije odustajao. Kecmanović je imao brejk prednosti u drugom setu, ali je Argentinac uspio da se vrati i izbori taj-brejk. Čak je Miomir imao i meč loptu u taj-brejku, ali nije uspio da je iskoristi.

Srpski teniser nije uspio da pronađe način da se vrati u meč nakon nakon gubitka taj-brejka, što je Argentinac iskoristio i okrenuo u svoju korist. Ečeveri je dobrom igrom osvojio i drugi set rezultatom 6:4 i time je osigurao svoj prolaz u drugo kolo na turniru, gdje ga sada čeka Novak Đoković. Ovo će biti njihov drugi susret, jer su se prethodno sastali u Rimu ove godine, gdje je najbolji teniser sveta trijumfovao sa 2:0 u setovima.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!