Šampion pao u Trebinju! Leotar nanio prvi poraz Izviđaču

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Izviđača poraženi su na gostovanju u Trebinju.

RK Leotar Trebinje Izvor: Promo/RK Leotar Trebinje

Nakon pobjede nad ekipom Borca u prošlom kolu, rukometaši Izviđača doživjeli su poraz u Trebinju od Leotara rezultatom 25:24.

Derbi 6. kola Premijer lige BiH opravdao je očekivanja, a u prvih 30 minuta gledali smo egal utakmicu te se na pauzu otišlo rezultatom 12:11 u korist Trebinjaca.

I u nastavku se igralo gol za gol pa je utakmica ušla u dramatičnu završnicu. Pri rezultatu 23:24 Leotar golom Stankovića stiže do izjednačenja. Izviđač u narednom napadu nije iskoristio sedmerac, a pivot Trebinjaca Đorđe Ratković postiže pogodak, kako će se ispotaviti kasnije, vrijedan pobjede.

Bio je ovo prvi poraz za aktuelnog šampiona BiH u domaćem prvenstvu ove sezone,dok je Leotar vezao tri pobjede.

Što se tiče ostalih utakmica 6. kola Premijer lige BiH, Borac je u ranijem terminu savladao Goražde, dok je Konjuh bio bolji od Vogošće (28:29). Sloboda iz Tuzle je slavila protiv Hercegovine (24:29), a aktuelni lider Gračanica upisala je pobjedu protiv Čapljine (39:24). Krivaja je na svom parketu bila bolja od Maglaja (30:29).