Srbija šampion Evrope u šahu!

Lijep uspjeh srpske šahovske reprezentacije.

Srbija prvak Evrope u sahu Izvor: x/printscreen/@ECUonline

Srbija je prvak Evrope u šahu u timskoj konkurenciji pošto je u meču posljednjeg kola pobijedila Grčku 3:1. Za to vrijeme, Njemačka je pobijedila Hrvatsku (2,5:1,5), tako da su obje selekcije na kraju imale po 15 bodova, međutim imali smo više pobjeda i zato nam je pripalo zlato. Bronza je pripala Jermeniji.

Što se tiče srpske reprezentacije, njoj su spektakularan uspjeh donijeli i ruski šahisti koji nastupaju za srpski tim na prve dvije table, Aleksej Sarana i Aleksandar Predke. Tu su još Inđić, Ivić, Markuš i selektor Miodrag Perunović.

Srpske šahistkinje nisu uspjele da se domognu medalje pošto su poražene od kasnije srebrnog Azerbejdžana 3:1. Zlatnu medalju su osvojile Bugarke, a bronzu Francuskinje. Takmičarke iz Srbije zauzele su osmo mjesto na prvenstvu Evrope u šahu u timskoj konkurenciji, što je i dalje veliki uspjeh.