Vaterpolo Evropsko prvenstvo Francuska Srbija uživo prenos

Srbija potopila Francusku: Štucanje, pa gaženje, sad ju čeka velesila!

Srbija je sjanom pobjedom nad Francuskom uspjela da se plasira u četvrfinale Evropskog prvenstva!

Srbija je uspjela da se rutinski plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u vaterpolu! Mučila ju je Francuska u prvom poluvremenu, ali je srpski tim dodao gas u drugom dijelu igre i pokazao "trikolorima" gdje im je mjesto!

Srbija je na kraju pobijedila 14:10, a sve do posljednje sekunde prvog poluvremena djelovalo je da bi ovo mogao da bude i mnogo teži meč za srpske vaterpoliste.

Poveli su "delfini" sa 3:1 na startu, a onda ih je šokirala ekipa Francuske i povela sa 4:3. Uspjeli su da drže tu prednost do posljednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu kada je Dušan Mandić pogotkom izjednačio na 6:6.

Ipak na samom startu drugog poluvremena vidjelo se da nemaju ovdje Francuzi nikakvu šansu. Odmah je Srbija povela sa 8:6, a zatim preko Radomira Drašovića i prije svega sjajno raspoloženog Branislava Mitrovića na golu do kraja meča samo dizala prednost.

19:38

A sada Mađari!

U petak naš tim čeka pravi klasik evropskog i svetskog vaterpola, duel sa aktuelnim svetskim prvacima Mađarima u četvrtfinalu. Biće to pravi ispit za ovaj novi tim Srbije.

19:35

KRAJ! SRBIJA JE POBEDILA

Na kraju ubedljiva pobeda Srbije na ovom meču!

SRBIJA - FRANCUSKA 14:10

19:33

14:9 - Drašović sjajan

Jedan gol je vratio Francuze na 13:9, ali je onda Radomir Drašović pogodio za 14:9.

19:27

13:8 Potapanje!

Marko Radulović postiže 12. gol na Euru! On je prvi strelac našeg tima i celog Eura.

19:26

12:8 Nada za Francusku, a onda...

Pokušaj dodavanja je završio kao gol za Enca Kaša, Ipak nema bojazni za nas pošto smo odmah dali novi gol.

19:23

MAANDIIIĆ! 11:7

Sada Dušan Mandić rešava ovaj meč! Na šest minuta pre kraja meča daje svoj četvrti gol na ovom meču i sada samo čekamo kraj!

Izvor: Profimedia/IMAGO

19:22

POSLEDNJA ČETVRTINA! To je to? 10:7

Imamo igrača više preko Nemanje Vica, a zatim je i drugi igrač Francuske napravio faul. Na kraju je sa pet metara Nikola Jakšić pogodio.

19:18

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

Uspela je Srbija da se odbrani, a onda smo napravili kontrafaul. Idemo na mali odmor i onda na poslednji period meča.

19:16

9:7! Konačno!

U kontri ne uspeva Francuska da postigne pogodak, Duje Živković je promašio, a onda je Dušan Mandić doneo igrača više našem timu. Bue ga je faulirao, a iako smo dali gol Ubović je ušao u dva metra.

Branislav Mitrović je uspeo da odbrani Krusili, a na kraju smo dobili peterac preko Mlojevića i vodimo 9:7 nakon pogotka Radomira Drašovića!

19:10

8:7 Vraća se Francuska!

Sa leve napadačke strane uspeva posle igre sa igračem više da postigne gol Francuska. Ne daju se rivali, na šest minuta do kraja treće četvrtine i dalje su u igri.

19:08

8:6 Tako je!

Ubović je fauliran i doneo nam je igrača više, a onda je uspeo i sa centarske pozicije da ubaci gol za 8:6. Idemo na tajmaut Francuske.

Izvor: RTS/Screenshot

19:06

DRUGO POLUVREME: Tako je! 7:6

Radomir Drašović ovo rešava i sada vodimo. Dobro smo krenuli u drugi deo meča!

19:00

PROBLEMI! Srbija nerešena - 6:6

Dobili smo igrača više, a onda je selektor Stevanović zvao minut odmora. Nije prošao taj napad, ali je četiri sekunde do kraja poluvremena uspeo Dušan Mandić da postigne gol za izjednačenje. Nismo se ovome nadali...

18:57

6:5 za Francusku!

Odbranila se Francuska od našeg napada šutem sa distance i na kraju Tomas Vernu drugim golom na meču donosi drugo vođstvo Francuskoj.

18:55

5:5 Hrvat izjednačio!

Hrvat Duje Živković koji od prošle godine nastupa za Francusku sada je postigao gol i izjednačio. Tesno je!

18:54

5:4 E, ovo je Srbija!

Milojević je Nikoli Jakšiću poslao loptu i kada smo krenuloi da iskorištavamo igrača više došla je i prednost. Sada se lakše diše.

18:52

4:4 Vratili smo se!

Dušan Mandić! Uspeo je da postigne pogodak i sada smo posle nekoliko loših napada da se vratimo.

18:50

4:3 - GUBI SRBIJA!

Jako loše izvedn igrač više Srbije, bacili smo loptu rivalu, a nakon isključenja Milojevića Francuska vodi. Pogodio je Ugo Krusila!

18:49

DRUGA ČETVRTINA: Nerešeno! 3:3

Posle isključenja Viktora Rašovića sada je nerešeno. Uspeli su posle "minus dva" da se vrate "trikolori".

18:45

KRAJ PRVOG DELA! Vodi Srbije 3:2

Marko Radulović je uspeo da izbori igrača više, ali to nismo iskoristili. U narednom napadu je upravo Radulović požurio i otišlo smo na odmor sa minimalnom prednošću.

Izvor: Profimedia/Albert ten Hove/Orange Pictures / Shutterstock Editorial

18:43

3:2 Bodegas nas je iznenadio!

Bodegas je sa spoljne pozicije uspeo da probuši mrežu našeg tima. Nismo očekivali da se on izvuče tako daleko i Francuzi su opet blizu.

18:40

3:1 Ubović fauliran, Drašović precizan!

Sjajna je naša odbrana, Mitrović ređa odbrane, a nakon isključenja Vernua Radomir Drašović je odlepio "delfine". Lakše se diše!

18:38

2:1 Pao je Mitrović!

Francuzi su uspeli da savladaju Mitrovića, Tomas Vernu je postigao osmi gol na prvenstvu. Sa peterca je bio precizan mladi Francuz.

18:35

2:0 Vico!

Bane Mitrović je odbranio pravi zicer, a zatim nas je spasio i sa igračem manje. Na kraju Nemanja Vico uspeva da postigne gol za 2:0.

18:33

1:0 Mandić!

Dušan Mandić sa peterca postiže pogodak za otvaranje ove utakmice! Čekali smo ga, a onda je Petar Jakšić odigrao sjajnu, sjajnu odbranu.

18:32

Krenulo je!

Strahinja Rašovič je na startu promašio svoj šut, ali je i Srbija odbranila napad rivala.

18:27

Idemo na medalju!

Igra Srbija!

Prvvi meč nokaut faze vateprolo Evropskog prvenstva Srbija će igrati protiv Francuske. Favoriti smo, ali znala je Francuska da nas namuči u prošlosti.