Užas u Beogradu, Tamara vrisnula od bola! Muk na Zvezdinoj utakmici poslije stravične scene

Utakmica Kupa Srbije odmah je morala da bude prekinuta.

Teška povreda srpske rukometašice Tamare Preković Izvor: MN PRESS

Užas na utakmici ŽRK Crvena zvezda - Bekament (36:22) u četvrtfinalu Kupa Srbije za rukometašice. Ubjedljiva pobjeda domaćeg tima pala je u sjenku stravične povrede rukometašice gostujućeg tima Tamare Preković, koja je poslije jednog duela i prodora napravila okret u vazduhu poslije pretrpljenog udarca i bolno pala. Igračice oba tima su ostale u potpunom šoku, a neke su i otrčale sa mjesta pada, jer je bilo očigledno da se radi o teškoj povredi - sigurno o prelomu ruke.

U hali je zavladao muk i čuli su se samo jecaji povrijeđene rukometašice. Sve se dogodilo tačno pet sekundi prije odlaska na poluvrijeme. Upozorenje: fotografije su uznemirujuće!

Tamara Preković je lijevi bek, rođena je 2001. godine i prošle sezone bila je jedna od najboljih igračica ekipe Bekamenta, koja je tada stigla do finala Kupa, u kojem je postigla pet pogodaka. Ove subote, pod očiglednim šokom zbog njene povrede, saigračice u nastavku meča nisu mogle da izbjegnu ubjedljiv poraz i eliminaciju u četvrtfinalu. To je svakako u drugom planu nakon povrede mlade igračice.