Evropsko prvenstvo rukomet BIH - Gruzija uživo prenos

Umjesto istorije - DEBAKL "ZMAJEVA"! BIH izgubila od debitanta, golman Cincadze junak Gruzije!

Rukometna reprezentacija BIH neslavno završila nastup na Evropskom prvenstvu!

Evropsko prvenstvo rukomet BIH - Gruzija uživo prenos Izvor: Hasan Bratic / Sipa Press / Profimedia

Rukometna reprezentacija BIH doživjela je pravi debakl na oproštaju od Evropskog prvenstva.

Nadali su se "zmajevi" da protiv debitanta, selekcije Gruzije mogu do prve, istorijske pobjede na evropskim prvenstvima, ali umjesto toga - nova blamaža! Gruzija je savladala ekipu Irfana Smajlagića rezultatom 22:19 i tako ona stigla do velikog podviga, iako su do prvog vođstva čekali 42 minute.

Ako je poraz od Švedske bio očekivan, "minus 16" protiv Holandije debakl, šta tek reći za poraz od tri razlike protiv selekcije Gruzije koja igra svoje prvo Evropsko prvenstvo?!

Selekcija Irfana Smajlagića, koji je ostavio prvog golmana Benjamina Burića van protokola, imala je "plus 6" u 18. minutu, ali je u narednih 12 minuta postigla samo jedan i dozvolila Gruzijcima da se potpuno vrate u život, a onda i golom Kbijašvilija u posljednjoj sekundi prvog poluvremena da dođu do egala.

Krenuli su dobro reprezentativci BIH u nastavku, napravili seriju 3:0, a onda dozvolili Gruzijcima da uzvrate sa četiri vezana gola i da potpuno preuzmu kontrolu.

Raspucao se sjajni rukometaš Gumersbaha, Giorgi Ckovrebadze, njegov fantastični skok-šut bio je prava enigma za odbranu "zmajeva", ali imali su Gruzijci i aduta na suprotnoj strani terena.

Potpuno je nevjerovatno šta je radio Zurab Cincadze, koji je u razmaku od tridesetak sekundi odbranio četiri sedmerca Marku Paniću, odnosno po dva sedmerca i šuta nakon odbijene lopte.

Upravo je on ubio i posljednju nadu selekcije BIH kada je presjekao kontrapad na skoro polovini terena, a onda istrčao napad i asistirao za sigurnih dva razlike 21:19 i sve je bilo gotovo u Manhajmu.

"Tačku na i" stavio je najbolji strijelac meča Ckovrebadze sa sedam golova za konačnih 22:19 i više nego bolan oproštaj "zmajeva" od Evropskog prvenstva.

Devet poraza u devet utakmica na tri evropska prvenstva učinak je selekcije BIH nakon turnira koji se nastavlja u Njemačkoj.

Tok meča pratite uživo klikom na "Razvoj događaja".

19:33

19:22 - Ckovrebadze pogađa za kraj!

19:32

GOTOVO JE!

Ptopao je napad BIH poslije tajm auta Irfana Smajlagića. Gruzijci imaju loptu posljednjih 20 sekundi i doći će do pobjede!

19:28

19:21 - golman Gruzije, brani, trči u napad, asistira...

Presjekao je Cincadze kontranapad BIH, a potom istrčao napad i asistirao za gol Gruzije.

19:26

19:20 - smanjuje Hadžić

Imali su Gruzijci ponovo dva gola prednosti ali smanjuje Hadžić.

19:19

16:18 - Dikhamindžija

Dva gola prednosti ima Gruzija poslije brzog kontranapada.

19:15

15:16 - Peti gol Ckovrebadzea

19:11

AHMETAŠEVIĆ!

Ahmetašević je odbranio sedmerac Ckovebradzea, ostaje 15:15.

19:10

14:15 - Ponovo taj Ckovrebadze!

19:08

14:14 Đurđević!

Poslije tri minute bez gola konačno pogađa Đurđević.

19:07

13:14 Gruzija vodi!

19:06

13:13 PONOVO EGAL!

Kbilašvili pogađa za seriju 3:0 Gruzijaca i novo izjednačenje.

19:05

CINCADZE BRANI NEMOGUĆE!

Nevjerovatno šta je sve odbranio golman Gruzije. Cincadze je odbranio sedmerac Paniću, potom i šut nakon odbijene lopte, međutim dosuđen je novi sedmerac jer je jedan igrač Gruzije bio u golmanskom prostoru, a onda novi spektakl. Cincadze je ponovo odbranio semderac Panića a potom njegov šut nakon uhvaćene lopte! Nevjerovatno!

13:10 - malo sreće za Davidovića

Pogodio je Davidović uz malo sreće pošto je lopta od bloka nekako završila u golu.

BIH se "odlijepila" pa stala!

Selekcija BIH vodila je 8:2 u 18. minutu, a onda u narednih 12 minuta postigla samo jedan gol i dozvolila Gruzijcima da se potpuno vrate u utakmicu. Upravo to govorio je kapiten Mirsad Terzić tokom atjm auta koji je pozvao selektor Irfan Smajlagić. "Mi ih vraćamo u život, oni su se već bili predali", upozorio je Terzić, ali "zmajevi" nisu uspjeli da pronađu rješenja u napadu, ali ni u odbrani i u drugih 30 minuta sve kreće ispočetka.

18:39

9:9 - IZJEDNAČENJE U POSLJEDNJOJ SEKUNDI!

Još jedna loš napad selekcije BIH kažnjen je golom Kbiašvilija golom iz trka u posljednjoj sekundi prvog poluvremena!

18:35

HODŽIĆ!

Odbranio je Nikabadze šut Hercega, ali brani i Hodžić na drugoj strani.

18:34

Perić sprečava izjednačenje!

Nakon nove greške "zmajeva" pokušali su Gruzijci brzom kontrom, ali je Perić presjekao dodavanje i spriječio izjednačenje!

18:33

9:8 - Kbilašvili!

Brza kontra Gruzije za gol Kbilašvilija

18:32

CRVENI KARTON ZA FALJIĆA!

Faljić je isključen zbog udaranja u vrat nakon gledanja video snimka.

18:29

9:7 - konačno gol poslije pet minuta igre

Panić pogađa za BIH poslije pet minuta bez pogotka "zmajeva"

18:27

8:7 - Samo gol prednosti za "zmajeve"

Nakon brze kontre pogodio je Rustamov i smanjio na samo gol zaostatka

18:25

8:6 - Smajlagić prisiljen da traži tajm-aut

Selektor BIH morao je da traži minut odmora poslije novog gola Dikhamindžije koji je smanjio na samo dva gola zaostatka

18:23

8:5 - serija Gruzije

Smanjili su Gruzijci mini-serijom 3:0 i poslije 20 minuta igre imaju zaostatak od tri gola

6:2 - Novi gol Panića

Minut odmora nije donio rezultat za Gruzijce koji su promašili, a zato na drugoj strani pogađa Panić

3:1 - Herceg

Peti gol Hercega na Evropskom prvenstvu.

18:09

2:1 - Konačno golovi!

Poslije par minuta konačno golovi. Faljić je povisio, a Ožonikidze postiže prvi gol za Gruziju

18:07

Promašaj Perića

Odbrana BIH dobro funkcioniše na startu, ali tek jedan gol na drugoj strani, promašivali su i Panić i Perić.

18:03

Hodžić brani sedmerac!

Sjajan početak za mladog Hodžića koji brani sedmerac Ckovrebadzeu

18:02

1:0 - Panić otvara meč pogotkom

Nakon greške Gruzijaca koji su imali prvi napad Marko Panić je pogodio za vođstvo "zmajeva" na startu utakmice

18:01

Počeo je meč u Manhajmu

17:40

Benjamina burića nema u protokola

Dugogodišnji prvi golman reprezentacije Srbije Benjamin Burić neće nastupiti protiv Gruzije. Golmana Flensburga nema u protokolu, a s obzirom da nije bilo bilo kakvih informacija o povredi, očigledno je riječ o odluci selektora Irfana Smajlagića. Podsjećamo, nakon utakmice sa Holandijom Burić nije želio da da izjavu novinarima, samo je kratko odgovorio "Pitajte selektora". Kasnije je Smajlagić demantovao da postoji sukob između njih dvojice. Umjesto Burića u protokolu je Harun Hodžić, golman Šamberija.