Danska rastužila 20.000 Nijemaca u Kelnu – domaćin Evropskog prvenstva bez finala!

Danska je u prepunoj dvorani u Kelnu trijumfovala nad Nijemcima, domaćinima prvenstva Evrope.

Rukomet EURO 2024 Danska pobijedila Njemačku Izvor: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Za trofej prvaka Evrope, u nedjelju uveče, boriće se Francuska i Danska!

Ranije tokom večeri, "trikolori" su poslije drame skinuli sa evropskog trona selekciju Švedske, dok je par časova kasnije Danska rastužila 20.000 njemačkih navijača, koji su vjerovali da će svoju reprezentaciju vidjeti u borbi za zlato:

NJEMAČKA – DANSKA 26:29

Nijednom tokom prvog poluvremena Danska nije bila u prednosti. Njemačka je nekoliko puta imala plus dva, da bi potom u 29. minutu prvi put stigla do tri gola prednosti (14:11).

U drugom dijelu – druga slika danske selekcije na terenu. Skandinavci su u 36. minutu prvi put bili u plusu na ovoj utakmici (15:16), šest minuta kasnije su došli i do plusa od dva gola (17:19), a pogotkom veterana Mikela Hansena polovinom drugog poluvremena Danska je došla do 18:21.

Nisu u nastavku meča "panceri" uspjeli da zaustave danske rukometaše, koji su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, a kada su sedam minuta prije kraja prvi put na meču došli do prednosti od pet golova (21:26), bilo je jasno da je Njemačka u praktično bezizlaznoj situaciji.

Danska će tako za dvije večeri biti u šansi da osvoji prvu evro-titulu nakon 2012. godine, kada su u borbi za trofej, u krcatoj beogradskoj Areni, došli do trijumfa nad Srbijom. Francuska, sa druge strane, na evropski trofej čeka deset godina.

Francuska - Danska (28. januar, 17.45)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!