Vogošća se vraća iz Rumunije sa "minus deset", Krka pobijedila Slobodu u Mejdanu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Loš nastup bh. predstavnika u osmini finala EHF Evropskog kupa.

EHF Evropski kup - Vogošća i Sloboda poraženi u osmini finala Izvor: Jasmin Duvnjaković/Sport1

Rukometaši Vogošće i tuzlanske Slobode napravili su veliki uspjeh plasmanom među najboljih 16 ekipa EHF Evropskog kupa, ali su male šanse da prođu u naredni krug poslije prvih utakmica osmine finala.

Vogošća je poražena sa ubjedljivih 36:26 na gostovanju kod rumunske ekipe Minaur Baja Mare, pa će joj trebati čudo u revanšu za prolaz u četvrtfinale.

Rumuni su krenuli dobro od samog početka, vrlo brzo poveli 6:2, a potom povećavali prednost koja je umalo bila i dvocifrena , bilo je 15:6. Poslije prvih 30 minuta bilo je 18:11 za Minaur, a ništa se nije promijenilo ni u nastavku.

Domači su kontrolisali igru i bilo je samo pitanje da li će konačna razlika na kraju biti jednocifrena ili dvocifrena. Meč je na kraju završen pobjedom Minaura 36:26, pa će Vogošća imati težak, gotovo nemoguć zadatak u revanšu.

Ništa bolje nije prošla ni tuzlanska Sloboda, koja jeste poražena manjom razlikom od Krke, bilo je 19:15, ali je poraz upisala u svojoj dvorani Mejdan.

Ekipa Mirka Mikića dozvolila je protivniku da odmah povede 3:0, ali reklo bi se da je još veći problem imala u napadu jer je za čitavo poluvrijeme postigla samo šest golova – bilo je 9:6.

Pokušala je Sloboda da dođe do preokreta u drugom poluvremenu, ali svaki put kada bi smanjili a 2 gola zaostatka Krka bi uzvraćala, igralo se praktično gol za gol, da bi u finišu slovenačka ekipa sa dva vezana pogotka postavila konačnih 19:15.

Revanš mečeve EHF Evropskog kupa Sloboda i Vogošća igraće za sedam dana, naredne nedjelje od 17 časova.