Pobjeda nije bila dovoljna za prolaz dalje: Leotar eliminisao Slobodu iz Kupa BiH

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Leotara eliminisali Slobodu iz Kupa BiH.

rk sloboda rk leotar Izvor: Facebook/RSD Sloboda

Rukometaši Slobode savladali su ekipu Leotara sa 32:29 u revanš utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine. Ovaj rezultat tuzlanskom timu nije osigurao prolaz dalje, budući da su u prvoj utakmici u gostima izgubili sa pet razlike.

Sloboda je povela u drugom minutu utakmice golom Enesa Skopljaka, a nakon toga uslijedio je neizvjestan nastavak utakmice u kojima domaći nisu imali prednost veću od tri gola razlike. Rezultat na poluvremenu glasio je 12:11 u korist Tuzlaka.

U drugom poluvremenu slijedi serija od četiri gola ekipe Leotara nakon čega Trebinjci uspijevaju otići na tri gola razlike. Ekipa Slobode se nije predavala te je u samom finišu utakmice imala i šanse za prolaz dalje, budući da su imali prednost od četiri gola (31:27)

Na kraju, Leotar uspijeva postići još dva gola za konačnih 32:29 čime su sebi osigurali prolaz u završnicu takmičenja.

Golove za Slobodu na večerašnjoj utakmici postigli su: R. Čajić 7, Kurteš i Skopljak po 5, Pavlak 4, Knežević i Gabrieri po 3, Lukić 2, a po jedan gol su postigli Suhonjić, Mišetić, i Grubić.