DOMINACIJA: Odbojkašice Gacka odbranile titulu - sezona okončana bez poraza, sa samo dva izgubljena seta!

U borbi za trofej Gačanke su bile bolje od obojkašica Bimal-Jedinstva iz Brčkog.

ŽOK Gacko Izvor: OSBiH

Drugu godinu zaredom, odbojkašice Gacka šampionke su BiH.

Prilično lako i ubjedljivo u finalu su savladale višegodišnje šampionke, igračice Bimal-Jedinstva iz Brčkog, a u oba finalna susreta ostvarile su maksimalne pobjede rezultatom 3:0.

Nakon sigurne pobjede na domaćem terenu prošlog vikenda (25:19, 25:11, 25:22), Gačanke su u revanšu u Brčkom bile još raspoloženije, te su rivalkama prepustile samo 51 poen. Po setovima je bilo (16:25, 12:25, 23:25). Samo u trećem setu Brčanke su uspjele da pariraju, ali to nije bilo dovoljno da osvoje barem jedan set.

Podsjetimo, ligaški dio sezone Gacko je okončalo sa svih 18 pobjeda, uz samo dva izgubljena seta, dok su u plej-ofu redom padali Centar ORT (Sarajevo), Kula Gradačac i na kraju pomenuto Bimal-Jedinstvo. Na šest odigranih susreta u doigravanju, Hercegovke nisu izgubile niti jedan jedini set, tako da su sezonu završile sa svih 24 pobjede i set-količnikom 72:2.

KUP BIH

Gačanke su osvajanjem trofeja u Premijer ligi BiH kompletirale duplu krunu, s obzirom da su početkom marta osvojile i Kup BiH, savladavši u finalu Bimal-Jedinstvo 3:1. Osim Brčanki, u kup takmičenju jedan set Gacku osvojio je i Centar ORT (3:0, 3:1).

Odbojkašice Gacka tako su odbranile titulu osvojenu prošle godine, a prije njih čak 15 puta u nizu najbolje su bile rivalke iz Brčkog.

Jelovica iz Tuzle stigla je do prve titule u zajedničkoj ligi u sezoni 2005/06, nakon čega je krenula dominacija Bimal-Jedinstva, koja je trajala do 2022. godine (2020. završnica lige nije odigrana zbog pandemije korona virusa).