Radnik ponovo šampion: Bijeljinci deklasirali Napredak i odbranili titulu (VIDEO)

Odbojkaši Radnika iz Bijeljine drugu godinu zaredom šampioni su Bosne i Hercegovine.

OK Radnik Bijeljina šampion BiH za sezonu 2023/24 Izvor: CEV

Bijeljinski Radnik drugu godinu zaredom osvojio je duplu krunu.

Nakon Kupa BiH, Bijeljinci su i u Premijer ligi BiH odbranili titulu, ubjedljivom pobjedom protiv Napretka iz Odžaka.

Iako su Odžačani ligaški dio sezone završili na prvom mjestu, sa samo dva poraza na 18 mečeva (po jedan od Radnika i Domaljevca), odbojkaši Radnika u plej-ofu pokazali su da su neprikosnoveni na bh. terenima, gdje su ostvarili svih šest pobjeda, od čega pet maksimalnim rezultatom 3:0.

Jedina dva seta izgubili su od Napretka, kojeg su proteklog vikenda uspjeli da savladaju u Odžaku nakon velike drame u pet setova 3:2.

Sinoć su izabranici Vladimira Milićevića u prepunoj dvorani Gimnazije deklasirali rivala u revanšu finala doigravanja. Bez ikakvih problema slavili su 3:0, a rezultat po setovima pokazuje dominaciju semberskog sastava - 25:21, 25:14, 25:17.

Samo u prvom setu gosti iz Odžaka pružili su kakav-takav otpor, dok su preostala dva Bijeljinci sigurno riješili u svoju korist i stigli do druge titule šampiona BiH u istoriji.

Tokom regularnog dijela sezone, Radnik je zauzeo drugo mjesto iza Napretka, uz učinak 15 pobjeda i tri poraza. Domaljevac je dva puta uspio da savlada Bijeljince, a Napredak jednom. Podsjetimo da su igrači Radnika ove sezone igrali i na međunarodnoj sceni, prvo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a zatim i u CEV kupu, te nema sumnje da je nastup na tri fronta izmorio tim, te da na početku sezone nisu uspjeli da pruže partije kakve se od njih očekuju.

Ipak, kada je bilo najvažnije, Radnik je podigao formu, te na kraju ubjedljivo stigao do pehara prvo u Kupu BiH (u finalu 3:1 protiv Domaljevca), a onda i u prvenstvu (3:2, 3:0 protiv Napretka).