Još jedan poraz Radnika od Čeha: Šampion BiH završio evropsku avanturu

Bijeljinski klub u dvomeču CEV kupa eliminisan od češkog Kladna.

OK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/OK Radnik Bijeljina

Radnik se domaćim porazom od Kladna 1:3 oprostio od međunarodne scene za ovu sezonu.

Bh. šampion doživio je dva neuspjeha u duelu sa češkim predstavnikom u šesnaestini finala CEV kupa. Nakon 0:3 u gostima, Bijeljinci su pred domaćom publikom, ovaj put u Brčkom, uspjeli da osvoje jedan set, ali on nije bio dovoljan da se učini nešto više od časnog poraza od Evrope.

Gosti iz Kladna bili su ubjedljivi u prva dva seta, koje su riješili u svoju korist identičnim rezultatom 25:17. Tim Vladimira Milićevića odigrao je treću dionicu bolje, te došao do prvog i jedinog osvojenog seta u dvomeču sa Česima, koji su u četvrtom setu ponovo bili na mnogo višem nivou i nakon 25:22 stigli do konačnog trijumfa i plasmana u osminu finala CEV kupa.

Podsjetimo, Radnik je ove sezone prvo nastupio u kvalifikacijama za Ligu šampiona, gdje je na turniru u Beogradu poražen od Partizana (0:3) i Olimpijakosa (1:3), nakon čega je u drugom po jačini evropskom klupskom takmičenju takođe upisao dva poraza u kojima je osvojio jedan set.

Nakon eliminacije iz Evrope, Bijeljincima ostaje domaća scena, tačnije nastupi u Premijer ligi BiH i Kupu BiH, gdje će pokušati da odbrane trofeje osvojene prošle sezone. Jedan pehar su već podigli, jer su za vikend u finalu Kupa RS slavili protiv Modriče 3:0, te tako ponovo stigli do slavlja u najmasovnijem takmičenju.