Srbija Hrvatska uživo prenos livestream vaterpolo Olimpijske igre

Sve se mijenja, samo Srbija ostaje olimpijski šampion u vaterpolu!

Srbija Hrvatska uživo prenos livestream vaterpolo Olimpijske igre Izvor: Kurir/Dado Đilas

Srbija slavi svoje heroje, svoje junake, svoje olimpijske šampione! Počelo je teškom mukom protiv Japana, šokantnim porazima u grupi, a završilo se veličanstvenom pobjedom! Srbija je u finalu Olimpijskih igara u Parizu osvojila zlato pošto je savladala Hrvatsku 13:11 (5.2, 3:3, 3:3, 2:3).

Ključ pobjede bila je fantastična odbrana srpskogtima. Radoslav Filipović je sjajno branio, a svi vaterpolisti su nevjerovatno igrali, zonska odbrana je radila kao sat, redom smo blokirali rivala. Početnih 5:2 na samom startu bilo je ključno za pobjedu, a iako je Hrvatska nekoliko puta stigla na dva gola minusa, više i bolje od toga nisu mogli.

Pratite uživo prenos uz MONDO klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

15:13

Slavlje u bazenu!

Slavite, junaci, zaslužili ste, tek ćete da slavite! Nestvaran uspjeh, bravo, heroji!

Zastava Srbije je okačena na gol, da se zna ko je najbolji!

15:13

Sve se mijenja, samo jedno ne!

U jednoj deceniji svijet se mnogo promijeni, ali samo jedno ostane isto. Srbija ostaje olimpijski šampion u vaterpolu! Po treći put zaredom, "delfini" su olimpijski šampioni!

15:06

Kraj! Srbija je osvojila zlato!

Miloš Ćuk daje gol i gotovo je!

SRBIJA - HRVATSKA 13:11

15:04

12:10 Igrač manje, Harkov pogađa!

Daje neku nadu rivalima, ali Srbiji treba samo pun napad i jedna odbrana!

15:04

Još minut i po!

Vrhunska zona i blokada srpskih vaterpolista, a onda je stativa spriječila da daju još jedan gol. Ipak nove blokade Srba, biće tajm-aut!

15:00

12:9 Dedović rješava!

Kakav gol, pravo niotkuda, pa sada prosto možemo da osjetimo to zlato za Srbiju!

15:00

Još tri minuta!

Isključenje za Vicu na pet minuta do kraja, ali ispada lopta Hrvatima! Istekao je napad, ali blokiraju Srbi Fatovića i ostalo je malo više od tri minuta do kraja!

Izvor: Kurir/Dado Đilas

14:57

Bijač pravi čuda!

Nije faul nad Vicom i odbranila se Hrvatska. Ipak uspjeli su "delfini" da se odbrane, Vico je uhvatio tu loptu. Još šest minuta, a sada Bijač koji se vratio na gol brani!

Druga, pa treća odbrana za Bijača, a onda i četvrta!

Izvor: ANDREAS SOLARO / AFP / Profimedia

14:55

Tajm-aut!

Faul nad Dušanom Mandićem i Uroš Stevanović zove tajm-aut, da proba da dogovori akciju za gol koji bi donio mirnoću.

14:53

11:9 Zakuvalo se!

Blokada srpskih vaterpolista, ali Josip Vrlić dobija loptu na centru i Hrvatska se vraća na sedam minuta do kraja!

14:51

11:8 Rus pogađa!

Krenulo je i Hrvatskoj u napadu, pa je sada Konstantin Harkov pogodio. Rus koji igra za Hrvatsku im daje nadu, a na kraju Srbi blokiraju Fatovića. Još četvrtina!

14:48

11:7 Dušan Silni!

A evo i Dušana Mandića! Njegov 26. gol na prvenstvu, konačno!

14:46

10:7 Auh, izvukoše se!

Novu je loptu uhvatio Radoslav Filipović. A onda je Mandić pogodio prečku! Možda je moglo i ovdje sve da se riješi, a ovako smo dobili isključenje, ali je ponovo Filipović odbranio! Ipak dobija treće iskljjučenje Sava Ranđelović.

Vraća se lopta Hrvatskoj poslije pogođene stative, a Maro Joković, 36-godišnji veteran pogađa za 10:7.

14:43

10:6 Bomba, bomba, bomba!

Ubović je pokupio odbitak i fauliran je. Deveti put Srbija ima igrača više, ali sada Ubović je pročitan i drugi zaredom igrač više bez realizacije. Ne koriste igrača više opet Hrvati, šesti put brani Radoslav Filipović.

Fantastičan šut Radomira Drašovića! Bomba, bomba, bomba!

14:40

9:6 Gol za gol, može!

Viktor Rašović! Kakva bomba u mrežu rivala, savladan je i Popadić za 9:5. Ipak Hrvati preko Jerke Marinića Kragića sa krilni pozicije smanjuju.

14:39

Miruju mreže!

Prvo isključenje u drugom dijelu igre za Hrvate, opet je Vico donio igrača više. I prvi put su promašili sa igračem više, preko Ćuka. Ipak Radoslav Filipović sjajno brani.

Isključenje za Srbiju, Petar Jakšić je napravio faul, ali su se "delfini" još jednom odbranili!

14:38

Drugo poluvrijeme!

Vodi Srbija tri gola razlike, imali su dosta loš napad na startu. Hajde, "delfini", možete vi to!

14:34

Poluvrijeme, kako igraju reprezentativci Srbije!

Isključen je Sava Ranđelović, pa zatim i Dušan Mandić, ali promašuje Hrvatska! Na poluvrijeme "delfini" idu sa tri gola razlike! Bravo, momci, ovo je bilo sjajno!

14:31

8:5 Gol, gol, gol!

Igrač više poslije sjajne kretnje Vice, a onda nevjerovatan gol! Tri kratka pasa srpskih vaterpolista, Rašović do Vica, a onda je on dao loptu Dedoviću koji je razbucao mrežu!

14:31

7:5 Topi se prednost!

Toni Popadić se razbranio! Skinuo je loptu, a onda je pogodio Jerko Marinić-Kragiž. Na minut i po do kraja prvog poluvremena eto Hrvata opet u meču!

14:29

7:4 U životu su Hrvati!

Blokada Srbije poslije tajm-auta Hrvatske, a rivali su izmijenili golmana i sada je Toni Popadić među stativama. Dedović pogađa stativu, Zatim Ćuk pravi faul, a sa igračem više Hrvati ne pogađaju! Kako brani Filipović!

Odbija im se lopta, dobijaju Hravti igrača više i nažalost u posljednjem sekundu napada Loren Fatović vraća u život Hrvate.

14:24

7:3 Razbijanje!

Dva isključenja za Hrvatsku, Strahinja Rašovič ostaje sam kao duh i sada je 7:3! Tajm-aut za Hrvatsku!

14:23

Problem!

Isključenje za Radomira Drašovića, ali sjajna blokada srpšskih momaka i poslije sjajne intervencije kapitena Nikola Jakšića idu u napad. A onda Radoslav Filipović sjajno brani zicer! Ipak dva isključenja Drašovića su problem.

14:22

6:3 Moćni Vico!

Kakav napad! Ekspresno je Vico prvo izborio igrača više, a onda je dobio pas i pogodio je za 6.3.

14:21

Druga četvrtina! 5:3

Radosav Fiiipović sjajno brani prvi udarac u drugom dijelu! Ipak isključen je Nikola Jakšić i srpski tim je preko Luke Lončara na centru primio gol.

14:18

Srbija gazi!

Radoslav Filipović sjajno brani, a Srbija osvaja loptu. Imaju "delfini" 10 sekundi za posljednji napad, a Srbija ne šutira. Sjajna prva četvrtina!

14:17

5:2 Kako igra Srbija!

Biljaka dobija dva isključenja, a ponovo je suđeno isključenje, Nikola Jakšić pogađa poslije faula nad Ubovićem!

14:16

4:2 Kapitenski!

Nemanja Vico je opet potopljen za isključenje, a na 4:2 pogađa kapiten ovog tima Nikola Jakšić!

14:13

3:2 Ćuuuk!

Vico je potopljen pred hrvatskim golom, a onda je Miloš Ćuk iskoristio priliku i pocijepao mrežu! Miloš Ćuk daje drugi gol! A onda promašuju Hrvati, pravo u spoljni dio mreže.

14:11

2:2 Hrvati koriste igrača više

Jerko Marinić-Kragić je iskoristio igrača više i sa lijevog boka je uspio da izjednači. Kakav meč!

14:10

2:1 Obrt!

Miloš Ćuk blokira Maru Jokovića, a Nikola Dedović je fauliran! Sviran je peterac i Miloš Ćuk je pogodio!

14:08

1:1 Rašović!

Dušana Mandića je stativa spriječila da postigne gol, a onda su preko Ubovića srpski vaterpolisti došli do igrača više. I na kraju iako mu je prvobitno ispala lopta Strahinja Rašović je pogodio!

14:07

1:0 za Hrvatsku!

Odmah faul u napadu Hrvatske, ali sa druge strane loš lob Ranđelovića. Dobre odbrane na obje strane, a prvog igrača više Hrvati koriste preko Lorena Fatovića.

Izvor: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

14:03

Počela je utakmica

13:59

Grmi "Bože pravde"

Čuli smo srpsku himnu, meč može da počne!

13:23

Sve je bliže finale!

Za nešto više od pola sata počinje poslednji meč Olimpijskih igara za Srbiju! Prošli put u Tokiju su Dušan Mandić i ekipa donijeli Srbiji najveću sreću, tada protiv Grčke. Sada se nadamo reprizi!

12:02

Dejan plače pred svima!

Nekadašnji selektor Srbije Dejan Udovičić sada je odveo Ameriku do bronze, a vidjeli smo ga kako slavi i plače pored bazena poslije ovog nevjerovatnog uspjeha njegovog tima!

12:01

Neviđena drama pred meč Srbije!

Imamo prvu medalju na vaterpolo turniru! Mađarska i Sjedinjene Američke Države igrali su za bronzu, a poslije 8:8 u regularnom dijelu pobjednik je određen poslije peteraca.

SAD je na krilima svog sjajnog golmana stigla do bronze, pošto je čuvar mreže Vajnberg odbranio prva tri peterca!

12:00

Čekamo finale!

Od 14 časova Srbija ide u posljednji juriš na Olimpijskim igrama! Srpski vaterpolisti će igrati sa Hrvatskom u finalu Olimpijskih igara, gdje će braniti dva uzastopna zlata osvojena u Riju i Tokiju.