Teniski spektakl u Arabiji! Novak Đoković izgubio i zaradio milione!

Novak Đoković poražen je od Janika Sinera na egzibiciji u Saudijskoj Arabiji.

novak djokovic janik siner uzivo prenos livestream egzibicija saudijska arabija rezultat Izvor: Fayez NURELDINE/AFP/Profimedia

Novak Đoković izgubio je od Janika Sinera u nevjerovatnom meču u Saudijskoj Arabiji - 2:6, 7:6 (7:0), 4:6. Bio je ovo mnogo, mnogo bolji meč od onog prije nekoliko dana u finalu Šangaja kada je Italijan manje-više rutinski slavio. Bilo je svega, drame, spektakuarnih poena, pravi šou za publiku.

Na egzibiciji "Šest kraljeva" svi učesnici dobili su po 1,5 miliona dolara, dok će pobjedniku turnira pripasti šest miliona dolara. Srpski as još uvijek nije završio takmičenje, pošto će u subotu igrati protiv poraženog iz duela Karlosa Alkaraza i Rafaela Nadala.

Dešavanja sa meča Đokovića i Sinera pratite na MONDU.

21:16

Novak još nije ispao

Đoković će igrati meč za treće mjesto u Arabiji u subotu. Protivnik će mu biti poraženi iz meča Alkaraza i Nadala.

21:11

Kraj, Novak je izgubio

Đoković je izgubio - 6:4 u trećem setu za Sinera...

21:07

4:5 - Kakva šteta...

Nestvaran poen na brejk lopti sa obje strane, duga razmjena, linije, sve ga je bilo i onda greška Đokovića koji šalje forhend u aut za brejk Sinera - 4:5.

21:00

4:4 - Brejk Đokovića!

Ma, ne predaje se najbolji ikada, Đoković vraća brejk, igra se još - 4:4!

20:54

3:4 - Brejk Sinera!

Nevjerovatno, Đoković je dobro servirao, djelovalo je da će uspjeti da osvoji svoj servis gem lako, a onda su krenuli problemi. Siner se razmahao, počeo da pogađa linije i da napravi brejk - 3:4!

20:51

3:3 - Đoković propušta dvije brejk šanse!

Mogao je Đoković poslije spasene četiri brejk lopte da napravi brejk, nije uspio, imao je dvije brejk prilike, nije ih realizovao - 3:3.

20:42

3:2 - Novak spasio četiri brejk lopte!

Đoković je spasio četiri brejk lopte, pa je uz dosta problema uspio da osvoji svoj servis gem poslije prave drame - 3:2.

20:30

2:2 - Propuštena prilika

Bilo je 15:30 na servis Sinera, ali Đoković nije stigao do brejk lopte. Vidjelo se po njegovoj reakciji da je razočaran, Janik je izjednačio - 2:2.

20:30

2:1 - Vodi Novak!

Proradio je Novakov servis poslije problema sa ramenom, Siner griješi iz bekhenda, a Đoković vodi u trećem setu - 2:1!

20:22

1:1 - Novak vraća brejk

Greške Sinera, Novakovo strpljenje i brejk je vraćen ekspresno - 1:1!

20:19

0:1 - Brejk Sinera

Novak se muči sa servisima, vidljivi su problemi sa ramenom, Siner to koristi i pravi brejk na startu trećeg seta - 0:1!

20:18

Novak tražio pomoć ljekara

Izvor: Printscreen/X/Dazn

U pauzi između drugog i trećeg seta Novak je tražio pomoć ljekara zbog problema sa ramenom.

20:09

7:6 - Novak je izjednačio!

Dominacija Đokovića u taj-brejku, osvojio je drugi set - 7:6 (7:0).

20:08

6:6 - 4:0!

Sjajan početak taj-brejka za Đokovića, pravi dva mini-brejka i vodi sa 4:0!

20:02

6:6 - Igraće se taj-brejk

Odlični servisi Đokovića, igraće se taj-brejk u drugom setu - 6:6!

19:57

5:6 - Novak je bio blizu

Bilo je 0:30 na servis Sinera, šansa je bila tu, ali nije uspio da dođe do prilike za brejk. Siner je pronašao rješenje odlčinim servisima i ponovo je pritisak na Đokoviću - 5:6.

19:52

5:5 - Novak, maramica i gem!

Novaku je ispala maramica usred poena, taj poen je trebalo da pripadne Sineru, ali je sudija Ramos morao da ga ponovi. I ponovljeni poen dobio je Janik, bilo je 0:30 na servis Đokovića, ali je Srbin našao rješenje i produžio meč - 5:5!

19:46

4:5 - Propuštena šansa

Bilo je 15:30, Janik je napravio i duplu servis grešku, ali ništa od toga nije bilo dovoljno Novaku da dođe do nove brejk šanse. Sada je pritisak na njemu - 4:5.

19:43

4:4 - Neizvjesnost traje

Neizvjestan drugi set, Novak se malo mučio, bilo je 30:30, ali su uslijedile dvije greške Sinera - 4:4.

19:38

3:4 - Opet je Novak zaprijetio

Bilo je 15:30, imao je Đoković šansu, ali nije došao do prilike za brejk, Janik je uzeo svoj gem - 3:4.

19:36

3:3 - Ne da se Novak

Odličan servis gem za Novaka, ekspresno ga je završio, sjajan prvi servis, bez šanse za Janika - 3:3.

19:31

2:3 - Sad Siner vodi!

Imao je Novak šansu, nije je iskoristio, Siner je sada preuzeo vođstvo u drugom setu - 2:3.

19:26

2:2 - Brejk Sinera

Vraća se Siner u set i u meč, vraća brejk i to bez izgubljenog poena na Novakov servis - 2:2!

19:26

2:1 - Siguran gem za Sinera

Novak je propustio šansu u prva dva poena na Sinerov servis, bilo je dužih razmjena, ali je Janik uspio da dođe do svog prvog servis gema u drugom setu - 2:1.

19:20

2:0 - Evo ga Nole!

Pojavio se i Đoković, servira odlično, forhend ga sluša, brejk je potvrđen - 2:0!

19:16

1:0 - Brejk Đokovića

Konačno! Đoković pravi brejk i dolazi do prve prednosti na meču - 1:0!

19:10

2:6 - Siner osvaja prvi set

Siner je napravio novi brejk i tako završio set - 2:6!

19:07

2:5 - Novak priprijetio

Đoković je priprijetio, bilo je 0:30 na servis Sinera, onda je napravio dvije greške i dozvolio Italijanu da se vrati u gem i da ga zatim i osvoji - 2:5.

19:04

2:4 - Đoković se ne predaje

Neće Novak tek tako odustati od seta, ali mora bolje da riternira i da proba da napravi brejk. Uradio je prvi dio posla i uzeo svoj servis gem - 2:4.

19:02

1:4 - Novi gem za Sinera

Ekspresno Siner dobija novi servis gem, Novak nema ni promil šanse za sada u servis gemovima Italijana - 1:4.

19:01

1:3 - Prvi gem za Novaka

Prvi gem na meču za Đokovića - 1:3.

18:56

0:3 - Siner potvrđuje brejk

Loš početak za Đokovića, nije imao nikakvu šansu na Sinerov servis - 0:3.

18:56

0:2 - Brejk Sinera

Loš početak za Đokovića, Siner je odmah napravio brejk, bilo je 0:40, uzeo je Srbin dva poena, ali ne i gem - 0:2.