SP: Makedoncima derbi, Japanci namučili Ruse

Iako su bili apsolutni favoriti u duelu sa Japancima, rukometaši Rusije teškom mukom stigli do prvog trijumfa na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. U derbiju prvog kola, Makedonija slavila protiv Tunisa.

Rukometaši Makedonije upisali su prvi trijumf na Svjetskom rukometnom prvenstvu, koje se održava u Francuskoj.

Selekcija koju s klupe predvodi hrvatski stručnjak Lino Červar nastup na prvenstvu svijeta otvorila je pobjedom u derbiju protiv Tunisa, koji je nakon prvih 30 minuta imao gol prednosti. Ipak, na krilima sjajnog Kirila Lazarova, koji je postigao više od trećine makedonskih golova, čak 12, u nastavku su stigli do preokreta i slavlja 34:30, iako je Tunis sredinom drugo poluvremena imao četiri gola prednosti.

Tek u finišu meča Rusi su uspjeli da slome otpor žilavih Japanaca. Iako izraziti favoriti, Ruski rukometaši namučili su se u prvom poluvremenu, koje su riješili u svoju korist 18:15. Dobro su se Japanci držali i u nastavku, ali su potpuno pali u finišu meča i dozvolili "baćuškama" da slave ubjedljiv trijumf, 39:29.

U večerašnja dva meča, rezultat nakon prvih 30 minuta bio je identičan. Norvežani su vodili protiv Poljaka 12:10, dok je Island iznenađujuće imao istu prednost protiv Španije.

Ipak, Španci su u nastavku "dodali gas", postigli čak 17 golova, a rivala zadržali na svega devet, pa su na kraju upisali sigurnu pobjedu 27:21.

Norvežani su u drugom poluvremenu uspjeli zadržati prednost. Drugih 30 minuta okončano je bez pobjednika, 10:10, pa su Skandinavci slavili u prvom meču na SP.