Ostao na četiri pobjede za tri mjeseca: Lajović poražen u Moskvi

Srpski teniser izgubio u četvrtfinalu turnira u prestonici Rusije, i dalje ne uspijeva da pronađe pravu formu.

Dušan Lajović nastavlja sa slabijim rezultatima u drugom dijelu polusezone. On je u četvrtfinalu ATP turnira u Moskvi izgubio od Adrijana Manarina 2:0 (7:6, 6:1).

Lajović praktično nije imao pravih šansi u prvom setu. Nijedan igrač nije stizao do brejk lopti u prvih 12 gemova, da bi jedan "mini-brejk" u dodatnom 13. gemu Manarinu bio dovoljan da napravi razliku i slavi sa 7:3 u taj-brejku.

U nastavku je momak iz Stare Pazove osjetno popustio i pretrpio je čak tri brejka nakon osvajanja prvog gema u setu. Manarino je "vezao" šest gemova i tako stigao do plasmana u polufinale.

Lajović je ovim porazom produžio lošu formu, pošto je ostao na samo četiri pobjede od osvajanja turnira u Umagu.

On je u Hrvatskoj slavio 21. jula ove godine, osvojivši turnir iz kategorije 250, ali je u naredna tri mjeseca tek povremeno uspijevao da upiše pobjede.

Nijednom nije uspijevao slavi na dva uzastopna meča, a po jednu pobjedu je upisivao na turnirima Gštadu, US Openu, Čengduu i prije par dana u Moskvi.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.