Šampioni Balkana iz banjalučke Energije: Titule za Nikolinu i Mihajla

Karatisti banjalučke Energije Nikolina Čučak i Mihajlo Stanić postali su u petak šampioni na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 u slovenačkim Brežicama.

Nikolina Čučak i Mihajlo Stanić, šampioni Balkana u karateu Izvor: MONDO/KKEnergija

Na šampionatu Balkana, 20. po redu, karatistkinja Energije Nikolina Čučak se okitila najsjajnijim odličjem u kategoriji kadetkinja do 54 kilograma. Mlada Banjalučanka je pobijedila u četiri meča u konkurenciji 23 takmičarke.

Njen klupski drug, Mihajlo Stanić takođe je osvojio zlatnu medalju u kategoriji kadeta do 57 kilograma.

Stanić je bio najbolji od 25 karatista, takođe pobijedivši u četiri direktna dvoboja.

Ovo je još jedno priznanje za banjalučki klub, nakon što je sinoć u Sarajevu, članica Energije Anđela Stojiću izboru Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine, nagrađena za istaknuti sportski rezultat u 2019. godini.