Banjalučka Energija osvojila tri medalje na seniorskom šampionatu BiH

Karate klub Energija osvojio je tri medalje na prvenstvu Bosne i Hercegovine koje je održano u Sarajevu.

KK Energija - tri medalje na prvenstvu BiH  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Na prvenstvu BiH je nastupilo 150 takmičara iz 50 klubova, među kojima je mladi karatista Energije Pavle Dujaković probio led i osvojio prvu seniorsku medalju, što je ujedno i najveći uspjeh banjalučkog kluba.

U kategoriji do 61 kg, Dujaković je osvojio srebro iako još nije napunio 18 godina, potom je Anja Lolić do 68 kg uspjela da stigne do bronze, baš kao i Nikolina Mišić u kategoriji iznad 68 kg, čime su osigurali plasman na Balkansko prvenstvo.

U generalnom plasmanu, sa tri osvojena odličja, Energiji je pripalo 11. mjesto odnosno prvo ako je riječ o klubovima iz Republike Srpske u borbama.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu na šampionatu BiH podijelili su karatisti mostarske Neretve i karate kluba Šampion iz Ilidže.