KUP REPUBLIKE SRPSKE: Lokomotiva je bila tvrd orah, ali Borac m:tel ide u finale!

Rukometaši Borca m:tel pridružili su se dobojskoj Slogi u finalu ovogodišnjeg Kupa Republike Srpske, koji će biti odigran u nedjelju s početkom u 17 časova uz direktan prenos na RTRS.

Kup RS: Lokomotiva - RK Borac 25:31, polufinale Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Poslije dramatične završnice u prvom polufinalu između Sloge i trebinjskog Leotara (30:29), neizvjesno je bilo i u drugom polufinalnom dvoboju između aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine i Lokomotive iz Brčkog do 56. minuta.

Nominalni domaćin, Lokomotiva iz Brčkog žestoko se borila protiv favorizovanih Banjalučana, ali ipak, priliku da vrati trofej od aktuelnog osvajača ovog takmičenja dobojske Sloge, imaće izabranici Mirka Mikića, koji su na kraju opravdali epitet favorita i zasluženo stigli u finale.

Lokomotiva - Borac m:tel 25:31 (12:15)

Brčaci su odlično počeli i u prvih desetak minuta stekli prednost od dva pogotka (6:4), da bi poslije tajm-auta Mirka Mikića, Banjalučani serijom od 3:0 okrenuli rezultat, a potom je uslijedila rezultatska klackalica i novi preokret u režiji Lokomotive.

Trećim pogotkom Miloša Nježića, Borac m:tel je u 20. minutu ponovo poveo sa golom prednosti (9:10), a potom i sa "plus dva", što je natjeralo stratega Brčaka Gorana Šarenca da pozove minut odmora.

U banjalučkom taboru najefikasniji je bio Saša Puljizović sa šest golova, pet je uknjižio Vlado Draganić, dok su Nemanja Vučićević i Aleksandar Milićević zabilježili po pogodak manje. Golman Bojan Ljubišić sakupio je devet odbrana. Na drugoj strani u brčanskoj ekipi prvo ime utakmice bio je Šerif Baraković sa devet pogodaka, a čuvar mreže Dejan Mihajlović je imao osam uspješnih intervencija.

Uprkos namjeri brčanskog trenera, Borac m:tel je sačuvao prednost do odlaska na odmor (12:15).

Održavali su Banjalučani dva-tri pogotka razlike i početkom nastavka, ali nisu uspjeli da steknu osjetniju prednost uprkos raspoloženom Saši Puljizoviću, koji je ove godine stigao u banjalučki klub.

U 42. minutu, Brčaci su uspjeli da izjednače četvrtim golom Gorana Ristovića (21:21), da bi poslije novog minuta odmora Mikića, crveno-plavi ubacili u višu brzinu i ponovo stekli "plus tri" (21:24), pred odlučujućih 10 minuta.

Kad je na četiri minuta do kraja, Borac m:tel poveo sa četiri pogotka viška (25:29), a potom i "plus pet" bilo je jasno da ćemo u nedjeljnom finalu u 17 časova gledati dvije ponajbolje ekipe u RS...

Strijelac tih ključnih golova bio je Vlado Draganić, lijevo krilo, za početak slavlja crveno-plavih.

Finale je zakazano za nedjelju s početkom u 17 časova uz direktan prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.

SVEČANOST NA OTVARANJU ZAVRŠNOG TURNIRA KUPA RS

Izvor: PROMO/Rukometni savez RS

Pred drugo polufinale, predstavnik Ministarstva porodice, omladine i sporta Vlade Republike Srpske Oliver Gačić svečano je otvorio završni turnir Kupa Republike Srpske u Doboju.

"Želim da vas sve pozdravim i da vam poželim dosta uspjeha i neka pobijedi najbolji", izjavio je Gačić.

Grad Doboj takođe je pomogao u organizaciji Kupa Srpske.

"Doboj je rukometni grad i mi se nadamo da ćemo biti dobri domaćini. Vama želim da se ugodno osjećate u našoj sredini i želim vam dobar rezultat", rekao je Miloš Bukejlović, predsjednik Skupština grada Doboja.

Upravni odbor Rukometnog saveza Republike Srpske učinio je sve da bi po 24. put Kup Srpske bio održan, a predsjednik Saveza Marinko Umičević je naglasio da je to učinjeno uz pomoć predsjednice RS Željke Cvijanović, grada Doboja i gradonačelnika Borisa Jerinića.