Roma još u igri, Džeko srušio Milan

"Vučica" lako savladala Milan na San Siru i zadržala teoretske šanse da može do Skudeta. Džeko dvostruki strijelac i asistent.

Ekipa Lučijana Spaletija i dalje se nada da može zaustaviti Juventus u pohodu na Skudeto.

Roma je u nedjelju uveče na San Siru savladala Milan rezultatom 4:1 i zadržala teoretske šanse da osvoji šampionsku titulu.

Tri kola prije kraja Roma ima sedam bodova zaostatka za Juventusom i samo pobjedom nad "Starom Damom" u narednom kolu može da spriječi šampionsko slavlje na svom Olimpiku.

Roma je potpuno nadigrala Milan, a Donaruma, stative i sama božica Fortuna  spriječili su potpuni debakl Milana pred svojim navijačima.

U prvih 45 minuta Roma je apsolutno dominirala, a Edin Džeko sa dva gola donio je veliku prednost i nagovijestio kakav će biti ishod posljednjeg meča 35. kola.

Salah je u osmom minutu oduzeo loptu i odigrao dva dupla pasa sa Džekom koji je odličnim udarcem doveo Romu u vođstvo.

Drugi gol Džeko je postigao nakon kornera u 28. minutu, ovog puta napadač "zmajeva" šutirao je glavom i matirao Donarumu.

golovi
Izvor: ouTube

Golman Milana u nekoliko navrata spašavao je svoju mrežu, poput onog u 40. minutu akda je skinuo zicer Perotiju, a dvije minute kasnije tresla se stativa njegovog gola poslije šuta Naingolana.

Gol Milana u prvih 45 minuta bio je pod pravom opsadom o čemu govori i 17 šuteva Rome, što nikome ove sezone nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu.

Džeko 27, Beloti 25...

Sa dva gola Milanu Edin Džeko je stigao do 27 postignutih golova u Seriji A i sada ima dva više od Andree Belotija.

Ekipa Vićenca Montele koji je na poluvremenu izvršio dvije izmjene u nastavku je uspjela da pomjeri igru malo dalje od svog gola, ali Roma je bila opasna iz brzih kontranapada.

Nakon jednog takvog u 67. minutu Džeko je mogao da  postigne i het-trik, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

Šaravi

"Rosoneri" su golom Pašalića u 76. minutu vratili neizvjesnost u ovaj meč, međutim ona je trajala samo 120 sekundi.

Na drugoj strani Džeko je jednu dugu loptu spustio za El Šaravija koji je postigao pogodak svom bivšem klubu pa je izostalo slavlje.

Roma je ovjerila pobjedu tri minute prije kraja sa "bijele tačke" nakon što je Paleta oborio Salaha i zaradio direktan crveni karton. Siguran izvođač jedanaesterca je bio kapiten Danijele De Rosi.

De Rosi

U samom finišu utakmice dvostruki strijelac i asistent Edin Džeko zbog lakše povrede napustio je teren, a zamijenio ga je Gomez.

Ovu izmjenu Lučijana Spaletija sa "kiselim osmijehom" ispratio je Frančesko Toti, koji nije dobio priliku da posljednji put izađe na teren San Sira, gdje su mu domaći navijači transparentom odali počast.

Lacio – Sampdorija 7:3 (5:1)

/Keita 2, Imobile 19 penal, 70, Hedt 36, Anderson 38 penal, De Vrij 45, Lulić 65 – Lineti 32, Kvaljarela 72, 90 penal/

Milan - Roma 1:4 (0:2)