Luda igra brojki pod Vezuvom!

Rođendansko slavlje Drisa Mertensa i Napolija u utakmici za rubriku vjerovali ili ne…

Sjajni Belgijanac Dris Mertens 23. i 24. ovosezonskim golom, a ukupno 30. u svim takmičenjima, danas je proslavio 30. rođendan. Osim dva gola, uspio je da upiše i asistenciju za treći pogodak, koji je postigao Lorenco Insinje, u sigurnom trijumfu Napolija protiv nezainteresovanog Kaljarija 3:1 (1:0).

Zvuči nevjerovatno da je Mertens jedini igrač Napolija od 2014. godine koji je postigao gol na svoj rođendan. I tada, na današnji dan prije tri godine, učinio je to omaleni Belgijanac, takođe protiv Kaljarija, u pobjedi 3:1! Jedina razlika je što se tada igrao meč 36. kola, dok je danas na programu 35. runda italijanskog prvenstva.

Nije dugo izdržala odbrana Kaljarija, u prvom meču 35. kola Serije A. Ove sezone sjajni Belgijanac nakon nepuna dva minuta igre doveo je Napolitance u vođstvo. Odlično je ispratio asistenciju Fauzija Gulama, još bolje se snašao u petercu gostiju i Rafaelu nije bilo spasa - 1:0. Ujedno, bio je to 100. gol u sezoni ekipe Mauricija Sarija u svim takmičenjima.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Mertens je "spakovao" još jedan, ponovo na dodavanje Gulama, da bi Insinje, na asistenciju slavljenika Mertensa, povisio na 3:0. Da se ne desi "deža vi" iz 2014. godine, pobrinuo se Dijego Farijas golom u 92. minutu, za konačnih 3:1.

...

Napoli je na dobrom putu da iskoristi težak raspored Rome i osigura drugu poziciju, koja direktno vodi u Ligu šampiona. "Azuri" imaju 77 bodova, dva više od "vučice", koja večeras gostuje na "San Siru", a u narednom kolu dočekuje Juventus.