Start Juventusa za istoriju - 31 od 33!

Vladajući šampion Italije savladao hrabri Kaljari, koji u Torinu nije imao ni sreće.

Na uvodnih 11 mečeva sezone u Seriji A, Juventus je od moguća 33 boda osvojio čak 31 (deset pobjeda i remi), što je najbolji start prvenstva u istoriji "bjankonera".

Uoči prvenstvenog duela sa Kaljarijem, fudbalerima Juventusa očigledno je u mislima bila srijeda i meč Lige šampiona sa Mančester junajtedom, jer su dvoboj sa rivalom iz domaćeg prvenstva odigrali kao da su željeli da se završi što prije.

JUVENTUS - KALJARI 3:1 (2:1)

Sam tok utakmice išao im je u prilog, ali opuštanje je moglo skupo da košta tim Masimilijana Alegrija.

Već u 45. sekundi meča, stanje na semaforu je promijenjeno. Paolo Dibala primio je loptu od Rodriga Bentankura, napravio pravu pometnju u gostujućoj odbrani, a onda u padu pogodio za vođstvo.

Juventus se poslije vođstva opustio, Kaljari je imao svoje svoje šanse, a najbolju Leonardo Pavoleti u 19. minutu, kada je Vojček Šćesni sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Ipak, zasluženo izjednačenje stiglo je u 37. minutu. Žoao Pedro precizno je šutirao, a Poljak ovaj put nije imao šansu da odbrani, 1:1.

Nisu gosti uspjeli ni pošteno da se provesele, a ponovo su morali na centar.

Nešto više od dva minuta nakon izjednačenja, nekadašnji igrač Hajduka i Rijeke Filip Bradarić nespretno je reagovao na ubacivanje Daglasa Koste, te zatresao sopstvenu mrežu.

Kristijano Ronaldo je u nadoknadi prvog poluvremena imao šansu da uveća prednost Juventusa, ali se ispriječila stativa.

Inače, Portugalac je uoči početka utakmice dobio nagradu za postignutih 400 ligaških golova u karijeri.

Ako već nije uspio da postigne gol, upisao je asistenciju.

Tri minuta prije kraja meča domaći su odigrali brz kontranapad, Ronaldo je sjajnim pasom izbacio Huana Kvadrada oči u oči sa protivničkim golmanom, a Kolumbijac nije propustio šansu za stavi tačku na "i" - 3:1.

Samo par trenutaka prije ovog gola, još jednom se Pavoleti našao u prilica da savlada Šćesnog, ali nije uspio, pa je favorizovani domaćin ekspresno kaznio tim sa Sardinije, koji na ovom meču nije imao ni dovoljno sreće.