MONDO Tim kola: Plisnić odlučio šampiona Srpske?

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Veteran iz redova Tekstilca bio nesavladiv protiv Sloge, te banjalučkom Borcu omogućio da se pobjedom protiv Drine "odlijepi" na velikih osam bodova prednosti i tako praktično već sada jednom nogom zakorači u Premijer ligu BiH.

MONDO Tim kola Prva liga RS 20. kolo Dejan Plisnić nesavladiv, najbolji igrač 20. kola Prve lige RS Izvor: MONDO/Nikola Kulaga

Najiskusniji čuvar mreže u Prvoj ligi Republike Srpske, Dejan Plisnić, koji će 23. jula proslaviti 44. rođendan, bio je nepremostiva prepreka za fudbalere Sloge iz Gornjeg Crnjelova, koji su u Derventi poraženi minimalnim rezultatom 0:1.

Jedan od najzaslužnijih za treći uzastopni trijumf derventskih "krojača", uz strijelca jedinog gola Marka Despotovića, bio je upravo Plisnić, koji je u saradnji sa "stubom odbrane" Draganom Jolovićem, zaustavio sve napade rivala iz Semberije i tako omogućio banjalučkom Borcu da se identičnim trijumfom protiv zvorničke Drine "odlijepi" na velikih osam bodova prednosti u odnosu na Slogu.

Teško je očekivati da četa Darka Vojvodića ispusti ovu zalihu u preostalih 12 utakmica, iako je u igri još velikih 36 bodova.

Očigledno da je dolazak Danimira Milkanovića na klupu Dervenćana bio pravi potez, jer je stručnjak iz Broda posložio kockice, i od ekipe koja je bila zakucana za dno tabele, stvorio tim koji ima šansu čak i za plasman u Ligu za prvaka.

Tekstilac je u seriji od tri uzastopne pobjede i, uz banjalučki Borac i Željezničar, u najboljoj je formi od svih prvoligaša ovog proljeća sa devet bodova iz posljednja tri kola, pa se Milkanović zasluženo drugi put našao na mjestu najboljeg trenera kola u našoj rubrici.

Izvor: MONDO/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac prihvatio je "poklon" iz Dervente, te pogotkom Miloša Žeravice uspio da savlada neugodne Zvorničane, koji su tako na Gradskom stadionu u Banjaluci prekinuli seriju od sedam uzastopnih mečeva bez poraza.

I drugi banjalučki prvoligaš bio je uspješan.

Željezničar je ubjedljivim rezultatom 3:0 na "Predgrađu" porazio Alfa Modriču, uz odlične partije Luke Kulenovića, koji je sedmim ovosezonskim golom "načeo" rivala, te Milana Milanovića, koji je u 76. minutu zapečatio sudbinu Modričana.

Još dva veterana istakla su se u ovom kolu, i to iz redova "sokolova".

Vučina Šćepanović bio je prvo ime Slavije u Prijedoru, ali uprkos boljoj igri, ekipa iz Istočnog Sarajeva nije uspjela da trijumfuje na teškom gostovanju. Protiv "rudara" osvojila je samo bod, a remi je izvukla u 93. minutu, kada je mrežu domaćih zatresao Zoran Kokot za konačnih 1:1.

Junak Podrinja u 20. kolu bio je Aco Đokić, strijelac jedinog pogotka u duelu sa posljednjeplasiranom Slobodom. Defanzivni vezista tima iz Janje omogućio je slavlje domaćim navijačima golom 15-ak minuta prije kraja, te tako goste iz Mrkonjić Grada ostavio čvrsto zakucane za dno tabele.

Kozara je golom u trećem minutu nadoknade savladala Sutjesku. Vođstvo timu iz Gradiške donio je Milovan Novaković sredinom prvog poluvremena, ali su gosti iz Foče uspjeli da izjednače pred sami kraj susreta. Ipak, bodovi su ostali domaćinu, nakon što je Milan Šakić, koji je svega nekoliko minuta ranije zamijenio upravo Novakovića, zatresao mrežu rivala u 93. minutu.

U timu "crveno-bijelih" dobru partiju pružio je i defanzivac Dušan Komljenović, koji se prvi put ove sezone našao među 11 odabranih.

Izvor: MONDO