BUNDES: Snažna poruka Anćelotijevog Bajerna

Bajern na startu nove sezone zgromio Verder.

Fudbaleri aktulenog šampiona Bundeslige Bajerna sa novim trenerom Karlom Anćelotijen silovito su startovali na početku 54. izdanja Bundeslige.

Ubjedljivom pobjedom protiv Verdera 6:0, kao da su željei poslati poruku ostalim rivalima, da će i petu godinu u nizu dominirati Bundesligom. Ipak pričekajmo tek je početak.

Prvi gol u novoj sezoni Bundeslige postigao je Španac  Čabi Alonso. Odbijenu loptu primio je na nekih dvadesetak metara, primirio i onda “iz koljena” odapeo i postigao fantastičan pogodak. Odmah u konkurenciji za gol sezone.

Golčina Alonsa na otvaranju sezoneby goloviliga

Publika na dupke punoj Alijanc Areni nije dugo čekala na drugi pogodak. Poslije samo četiri minuta od vodećeg gola Riberi je sjajno uposlio Roberta Levandovskog, a prvi strijelac Bundeslige prošle sezone je u prvom kontaktu s loptom postigao gol za vođstvo 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Poljak je postigao svoj drugi odnosno treći gol za Bajern. Ovaj put asistent je Tomas Miler.

Do kraja Levandovski je uspio doći do het trika iz penala, a golove su još postigli Filip Lam i Frenk Riberi.