Tvrđava "Olimpiko" - Roma bez poraza u 2016!

Trijumfom protiv Kjeva 3:1, fudbaleri Rome zadržali su drugo mjesto u Seriji A na kraju 2016. godine, koju su okončali bez poraza na svom stadionu. Edin Džeko postigao 13. gol u sezoni. Remi Fiorentine i Napolija u derbiju 18. kola.

Fudbaleri Rome upisali su osmi uzastopni domaći trijumf ove sezone, a ukupno 12. čime su 2016. godinu završili bez poraza na "Olimpiku"!

"Vučica" se namučila protiv Kjeva, ali je ipak nakon preokreta stigla do trijumfa i tako povećala prednost u odnosu na trećeplasirani Napoli, dok lider Juventus, uz utakmicu manje, ima četiri boda više.

ROMA - KJEVO 3:1 (1:1)

Posljednji domaći prvenstveni poraz fudbaleri Rome doživjeli su 29. novembra prošle godine, kada je Atalanta na "Olimpiku" slavila 2:0.

Ofanzivno je tim Lučana Spaletija ušao u meč, imao terensku inicijativu, ali su golovi izostali.

U finišu prvog dijela igre šok na "Olimpiku". Kjevo je izveo brzu akciju, koji je golom glavom krunisao Džonatan de Guzman za iznenađujućih 0:1.

Ipak, da "leteći magarci" na odmor ne odu s prednošću, pobrinuo se Stefan El Šaravi spektakularnim golom iz slobodnog udarca u prvom minutu nadoknade.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Edin Džeko prekinuo je mini golgeterski post i nakon dva "sušna" meča upisao se u strijelce. El Šaravi ovaj put je bio asistent, a bh. reprezentativcu nije bilo teško da iz blizini ugura loptu u praznu mrežu.

Mogao je Džeko u 75. da uveća saldo, ali je nakon udarca glavom pogodio stativu. U finišu meča imao je dvije prilike, ali je oba puta u situaciji "oči u oči" kao pobjednik izašao golman Kjeva Stefano Sorentino.

Ono što nije uspio "dijamant", jeste Dijego Peroti, koji je zamijenio upravo Džeku. Svega par minuta bilo mu je potrebno da iznudi jedanaesterac, a onda sa "bijele tačke" postavi konačnih 3:1.

U derbiju kola Napoli je dva puta vodio na "Artemio Frankiju", Fiorentina jednom, ali je na kraju veoma uzbudljiv meč završen bez pobjednika. Sjajan gol u prvom poluvremenu postigao je Lorenco Insinje.

Dvostruki strijelac za tim iz Firence bio je Federiko Bernardeski, dok je drugi gol za Napolitance djelo Drisa Mertensa, koji je tako potvrdio sjajnu formi i postigao osmi pogodak u posljednja tri prvenstvena meča.

Mauro Zarate u 82. minutu donio je prednost Fiorentini i izgledalo je da će bodovi ostati u Firenci, ali je u 94. minutu Manolo Gabjadini udarcem sa 11 metara postavio konačnih 3:3.

SUPERKUP

Zavjesu na 2016. godinu u Italiji spustiće Juventus i Milan u petak, koji će u Kataru od 17:30 igrati meč Superkupa.

Mauro Ikardi sa dva jučerašnja gola protiv Lacija preuzeo je prvo mjesto na listi strijelaca. Džeko je postigao 13 pogodaka, koliko ima i Andrea Beloti, koji je večeras bio strijelac u pobjedi Torina protiv Đenove. Napadač Intera 14 puta tresao je protivničke mreže.

Sezona u Italiji nastavlja se 7. i 8. januara, kada su na programu mečevi 19. kola.